У Палаті представників нескоро розглядатимуть законопроєкт про допомогу Україні
14 Лютого 11:07Палата представників Конгресу США найближчим часом не розглядатиме схвалений Сенатом законопроєкт про допомогу Україні, оскільки там є документи важливіші за цей. Про це спікер Палати представників Майк Джонсон сказав журналісту Джейку Шерману, передає
“Щойно наздогнав спікера Джонсона. Запитав, чи збирається він поставити на розгляд сенатський законопроєкт про допомогу. Ні, не збирається. «Точно не зараз. У нас зараз процес асигнувань. У нас жорсткі дедлайни, і саме на це спрямована увага Палати»”,
– написав журналіст в Х.
Учора, 13 лютого, Сенат США схвалив законопроєкт про допомогу Україні. Документ передбачає допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню на загальну суму в 95,34 млрд дол. 61 млрд дол. передбачено для України, 14 млрд дол – Ізраїлю, 4,83 млрд дол – Тайваню та іншим партнерам США в Індо-Тихоокеанському регіоні.
Тепер законопроєкт має підтримати Палата представників Конгресу США, де республіканці теж відмовляються голосувати за допомогу Україні.
План “Б” для МВФ
На випадок відсутності допомоги від США у найближчому майбутньому, Україна буде змушена звернутися до МВФ. Тому українське керівництво наразі працює над “планом Б”, який передбачає додаткові заходи на виконання вимог Фонду.
Ці заходи мають гарантувати МВФ, що Україна зможе обслуговувати свої борги, якщо допомоги від союзників не буде, у рамках програми кредитування у 15,6 млрд дол. Однак поки що достеменно не відомо, чи доведеться їх втілювати у життя.
Наразі у Києві перебуває місія Фонду, яка готує грунт для зустрічі у Варшаві 17 лютого, де українська влада розпочне дискусії з представниками Фонду у контексті третього перегляду програми розширеного фінансування. Там має вирішитися, чи отримає Україна наступний транш у розмірі 900 млн дол.
Загалом, за програмою, Україна цього року мала б отримати від МВФ 5,3 млрд дол. Український уряд дотримується своїх зобов’язань перед Фондом, однак, все ж, існують побоювання, що МВФ захоче додаткових гарантій на випадок відстуності допомоги США.
“Фестиваль безпекових угод”
На тлі невтішних новин з Конгресу США набирає обертів “Фестиваль безпекових угод з Україною”, коли західні країни гарантують нам безпеку за двосторонніми домовленостями на кшталт Будапештського меморандуму. Першою таку угоду з Україною підписала Велика Британія. Наступною може стати домовленість з Канадою. Крім цього, Україна веде перемовини щодо відповідних угод іще з п’ятьма країнами: США, Францією, Німеччиною, Польщею та Італією.
Зокрема посолка Сполучених Штатів в Україні Бріджит Брінк повідомила, що відбулися уже два раунди перемовин між Україною та США щодо змісту та наповнення відповідної угоди з американським урядом. А Президент Франції Макрон заявив, що особисто прибуде до Києва, щоб фіналізувати безпекову угоду України та Франції.
Україна відчайдушно намагається заручитися підтримкою світу. Зокрема на цьогорічному економічному форумі в Давосі було представлено наступні 5 пунктів української Формули миру.