Макрон приїде в Україну, щоб фіналізувати безпекову угоду. Франція надасть Україні ракети далекої дальності
17 Січня 2024 09:43
Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що у лютому він відвідає Україну, щоб завершити двосторонню угоду про гарантії безпеки. Про це з посиланням на Reuters повідомляє .
Я сам поїду в Україну в лютому і доопрацюю ці тексти,
– заявив Президент Франції.
При цьому, Макрон повідомив, що близько 40 ракет великої дальності SCALP і кілька сотень бомб будуть доставлені в Україну вже найближчими тижнями. Наразі Франція вже поставила близько 50 ракет SCALP, дальність яких становить близько 250 км.
“Ми збираємося доставити набагато більше обладнання та допомогти Україні тим, що їй потрібно для захисту свого неба”,
– сказав Макрон на прес-конференції.
Франція вже поставила близько 50 ракет SCALP, дальність яких становить близько 250 км. Макрон додав, що найближчими тижнями європейці посилять підтримку України, щоб вона могла продовжувати захищатися від Росії. За його словами, Москві не можна дозволити перемогти Україну, інакше безпека Європи опиниться під загрозою.
Крім цього, стало відомо, що Міністр оборони України відвідає Париж у четвер. Про це повідомили у вівторок у міністерстві оборони Франції.
“Фестиваль безпекових угод”
Набирає обертів “Фестиваль безпекових угод з Україною”, коли наші партнери гарантують нам безпеку за двосторонніми домовленостями на кшталт Будапештського меморандуму. Наступною двосторонньою безпековою угодою України після підписання договору з Великою Британією може стати домовленість з Канадою. Крім цього, Україна веде перемовини щодо відповідних угод іще з шістьма країнами: США, Канадою, Францією, Німеччиною, Полщею та Італією. Зокрема посолка Сполучених Штатів в Україні Бріджит Брінк повідомила, що відбулися уже два раунди перемовин між Україною та США щодо змісту та наповнення відповідної угоди з американським урядом.
Україна продовжує шукати міжнародну підтримку. Зокрема в Давосі було представлено наступні 5 пунктів української Формули миру. На попередніх консультаціях на Мальті було розглянуто перші п’ять пунктів Формули Миру, які включали ядерну та продовольчу безпеку, звільнення ув’язнених, відновлення територіальної цілісності та суверенітету. У Давосі було представлено додаткові п’ять пунктів: щодо виведення російських військ і припинення бойових дій, відновлення справедливості, екологічної безпеки, запобігання ескалації та повторенню війни, а також питання підтвердження закінчення війни.