Сирський зробив першу заяву як головком ЗСУ: цілі та бачення перемоги
9 Лютого 2024 14:53
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський зробив першу заяву на новій посаді, в який, зокрема, висловив своє бачення нових завдань та перемоги України у війні, повідомляє
Сирський заявив, що сьогодні перед Україною на порядку денному стоять нові завдання, зокрема:
- чітке та детальне планування дій усіх органів військового управління, об’єднань, з’єднань і частин з урахуванням потреб фронту у новітній зброї, яка надходить від міжнародних партнерів;
- найшвидший і раціональний розподіл та доставка усього необхідного для бойових частин була і залишається основним завданням військової логістики;
- знати всі без винятку потреби фронту і володіти ситуацією на кожній його ділянці – завдання штабів усіх рівнів. Саме кваліфікація особового складу органів військового управління є вирішальною для розробки й успішної реалізації задумів та планів.
- Життя і здоров’я військовослужбовців завжди були та є головною цінністю Української армії. Відтак, дотримання балансу між виконанням бойових завдань та відновленням частин і підрозділів з інтенсифікацією навчання та підготовки особового складу залишається як ніколи актуальним.
- Запровадження нових технічних рішень і масштабування успішного досвіду як, приміром, застосування безпілотних систем, сучасних засобів радіоелектронної боротьби є одним з майбутніх векторів побудови перемоги у нашій визвольній війні.
“Лише зміни та постійне удосконалення засобів і методів ведення бойових дій дасть змогу досягти успіху на цьому шляху. Та, безумовно, надійний тил є однією з головних складових загального успіху у війні”,
– відзначив Сирський.
Призначення Сирського
Вчора, 8 лютого, президент України Володимир Зеленський повідомив про рішення звільнити з посади головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Натомість новим головнокомандувачем був призначений Олександр Сирський.
За словами Зеленського, Сирський має успішний досвід захисту – провів Київську оборонну операцію, і успішний досвід наступу – Харківської визвольної операції.
Президент вважає, що 2024 рік може стати успішним для України тільки за умови ефективних змін в основі нашої оборони, якою є Збройні сили України.
Зазначимо, що видання The Washington Post писало, що серед рядових солдатів особливо не люблять Сирського, якого багато хто вважає командиром радянського зразка, який надто довго тримав війська під вогнем у Бахмуті, коли Україна мала відійти.
“Це персонаж типу генерала Паттона. У нього в організмі немає гена людських ресурсів”,
— сказала особа наближена до Зеленського.
Як зазначає видання, відхід Залужного, однієї з найпопулярніших фігур в українському суспільстві, може вплинути на моральний стан військ і похитнути довіру західних донорів, оскільки військові України намагаються відбити наступаючі російські сили. Але будь-який крок США щодо оскарження рішення Зеленського, може розглядатися як надання неправомірного впливу.
Історія протистояння
Про протистояння між Верховним Головнокомандувачем Володимиром Зеленським і Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним говорять чи не з самого початку повномасштабного російського вторгнення. За чутками, Зеленський бачить у Залужному конкурента з огляду на популярність останнього в народі. За результатами опитування громадської думки, оприлюдненими Київським міжнародним інститутом соціології 18 грудня 2023 року, Валерію Залужному довіряють 88% українців, у той час як Зеленському – 62%.
Неприязнь Зеленського до Залужного начебто вийшла на новий рівень після того, як Залужний опублікував власну статтю у The Economist в листопаді минулого року. У статті головнокомандувач писав, що українська армія вперлася у стелю технологій, наданих їй партнерами, і поточний момент на фронті відповідає нинішній технологічній перевазі над ворогом. Він також дав обережний прогноз на 2024 рік, сказавши, що, швидше за все, красивого і глибокого прориву не буде, а натомість буде зберігатися рівновага нищівних руйнувань і втрат. У Зеленського негативно віднеслися до вказаної статті, а сам президент пізніше сказав на пресконференції, що чекає від армійського командування “дуже конкретних речей на полі бою”.
Між двома головнокомандувачами начебто постійно виникають розбіжності щодо конкретних дій на фронті. До прикладу, за інформацією низки ЗМІ, Залужний начебто вважав, що немає сенсу такою дорогою ціною утримувати Бахмут, однак Зеленський думав інакше.