Нова стаття Залужного для CNN: Україні потрібно 5 місяців для технологічного прориву на полі бою

2 Лютого 2024 09:45

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, на тлі повідомлень про його неминуче звільнення у найближчому майбутньому, написав нову статтю для західного ЗМІ. Цього разу на сторінках CNN, український полководець розвиває свій меседж з попередньої статті про необхідність технологічної переваги і нових підходів до застосування технологій та ресурсів. підготував для вас основні тези статті.

З часу кінця Другої світової війни і по сьогоднішній день стратегія перемоги у війні полягає у знищенні супротивника та захопленні або звільненні території.

Кожен воєначальник має розуміти дві речі. Перше: технологічний прогрес та розвиток озброєнь, з якими доводиться мати справу. Друге: внутрішні та зовнішні політичні умови та економічна ситуація.

Головною технологічною особливою цієї війни є поява і масове застосування безпілотників.

Саме безпілотні системи, такі як безпілотники, разом з іншими видами передової зброї є найкращим способом для України уникнути втягнення в позиційну війну, де ми не маємо переваги.

Але це не єдиний фактор, що впливає на поточну стратегію.

Ми маємо боротися за військову підтримку від наших союзників.

Запаси озброєнь та боєприпасів у союзників вичерпуються, а наш власний ВПК помітно пробуксовує. Санкції працюють не дуже ефективно. Мобілізаційний потенціал ворога також значно вищий. У цих умовах росія готова вести війну на виснаження, непогано налагодивши власний ВПК і створюючи інші конфліктні точки у світі для відвернення уваги наших партнерів.

Нам потрібно шукати новів шляхи до перемоги.

Можливо, пріоритетом номер один є оволодіння цілим арсеналом (відносно) дешевих, сучасних і високоефективних безпілотних транспортних засобів та інших технологічних засобів.

Але не тільки це.

До прикладу, безпілотники забезпечують польових командирів цілодобовою актуальною розвідувальною інформацією. Це дає можливість вести ефективний вогонь у глибину ворожих позицій. Ідеться про повну відмову від застарілого способу мислення.

Нові операції можуть включати створення цифрового поля, радіоелектронний контроль середовища або комбіновані операції з використанням атакуючих дронів і кіберзасобів.

Важливо те, що ціль не завжди буде зосереджена виключно на бойових діях. Вона може бути спрямована на зменшення економічних можливостей противника, або на його виснаження.

При цьому, наразі пріоритетом залишається покращення ситуації на полі бою. І тут технологія може похвалитися безсумнівною перевагою над традицією.

Дистанційне керування цими засобами означає менше військових у небезпеці і зменшення рівня людських втрат. Це дає можливість зменшити залежність від важкої техніки… І це відкриває можливість нанесення раптових масованих ударів по об’єктах критичної інфраструктури та вузлам зв’язку без розгортання дорогих ракетних систем чи пілотованих літальних апаратів.

Ворог теж шукатиме нові можливості. Отже, системи захисту також потребують постійного вдосконалення, як і заходи протидії, спрямовані на використання ворогом нових технологій.

Ідеться про створення абсолютно нової державної системи технологічного переозброєння. Ми вважаємо, що створення такої системи може бути досягнуто за п’ять місяців. Наші партнери дотримуються такої ж думки.

Цей час буде витрачено на створення організаційної структури, заповнення посад, навчання, розбудову допоміжної інфраструктури і логістики та розробку доктринальної основи.

Підсумовуючи, у 2024 році ми повинні зосередити наші основні зусилля на трьох напрямках:

  1. Створення системи забезпечення наших збройних сил високотехнологічними засобами.
  2. Впровадження нової філософії ведення війни, яка враховує обмеженість ресурсів.
  3. Якомога швидше освоєння нових бойових можливостей.

Ми вже маємо можливості знищити ворога і забезпечити існування державності. Нашою метою має бути скористатись моментом.

Читайте також:

Залужного звільнять до кінця тижня? Інсайди, прогнози і очікування

Остафійчук Ярослав
Редактор