Байден вкотре спробував поговорити з Конгресом про Україну
18 Січня 2024 11:51
Президент США Джозеф Байден 17 січня провів зустріч з керівництвом Конгресу США, під час якої спробував вкотре переконати парламентарів у необхідності якнайшвидшого виділення допомоги Україні. Відповідний пресреліз опубліковано на сайті Білого дому, повідомляє .
На зустрічі були присутні керівництво Конгресу, голови і високопоставлені члени комітетів Палати представників і Сенату з питань розвідки, збройних сил і асигнувань, а також комітетів Сенату з міжнародних відносин і комітетів із закордонних справ Палати представників.
Під час зустрічі президент Байден підкреслив важливість того, щоб Конгрес забезпечив Україні необхідні ресурси, включно з протиповітряною обороною та артилерією… Президент обговорив стратегічні наслідки бездіяльності для України, США та світу. Він чітко сказав: триваюча бездіяльність Конгресу ставить під загрозу національну безпеку Сполучених Штатів, Альянс НАТО та решту вільного світу. Президент закликав Конгрес швидко надати додаткове фінансування для підтримки України та надіслати потужний сигнал про рішучість США,
– йдеться у повідомленні Білого дому.
“Фестиваль безпекових угод”
На тлі невтішних новин про відсутність рішення щодо негайної допомоги від наших партнерів, набирає обертів “Фестиваль безпекових угод з Україною”, коли західні країни гарантують нам безпеку за двосторонніми домовленостями на кшталт Будапештського меморандуму. Наступною двосторонньою безпековою угодою України після підписання договору з Великою Британією може стати домовленість з Канадою. Крім цього, Україна веде перемовини щодо відповідних угод іще з п’ятьма країнами: США, Францією, Німеччиною, Польщею та Італією. Зокрема посолка Сполучених Штатів в Україні Бріджит Брінк повідомила, що відбулися уже два раунди перемовин між Україною та США щодо змісту та наповнення відповідної угоди з американським урядом. А Президент Франції Макрон заявив, що особисто прибуде до Києва, щоб фіналізувати безпекову угоду України та Франції.
Україна відчайдушно намагається заручитися підтримкою світу. Зокрема в Давосі було представлено наступні 5 пунктів української Формули миру. На попередніх консультаціях на Мальті було розглянуто перші п’ять пунктів Формули Миру, які включали ядерну та продовольчу безпеку, звільнення ув’язнених, відновлення територіальної цілісності та суверенітету. У Давосі було представлено додаткові п’ять пунктів: щодо виведення російських військ і припинення бойових дій, відновлення справедливості, екологічної безпеки, запобігання ескалації та повторенню війни, а також питання підтвердження закінчення війни.