Профільний комітет Верховної Ради попередньо прибрав норми про блокування рахунків і обмеження на керування транспортом із урядового законопроєкту про мобілізацію.
Про це заявив член комітету з питань національної безпеки, депутат Вадим Івченко в ефірі Радіо Свобода, передає Комерсант український
Івченко також додав, що в комітеті обговорюють норму про обмеження в наданні консульських послуг для тих, хто перебуває за кордоном і не став на військовий облік.
«Тому що є багато заробітчан, які виїхали і живуть там по 10−15 років, але багато і тих, хто виїхав уже під час повномасштабного вторгнення», — зазначив нардеп.
При цьому остаточного рішення комітету ще немає, тому що багато правок ще належить обговорити, додав він.
Івченко також перелічив норми нового законопроєкту, які знайбільш обговорюються:
“В законі є три-чотири основні норми, а не тільки обмеження, на які звертають увагу всі. Перше, це демобілізація. Друге – це демобілізація законом чи рішенням ставки. Третє, це питання по доглядачах за людьми з інвалідністю, і що з ними робити. І четверте, це обмеження в тому числі, це електронний кабінет, і повістка електронною поштою через електронний кабінет”, – заявив Івченко.
Законопроєкт про мобілізацію — що відомо
30 січня уряд зареєстрував у Верховній Раді нову редакцію законопроєкту про мобілізацію. Він пропонує, зокрема, запровадити повістки через електронний кабінет призовника. Також серед нововведень — знизити призовний вік до 25 років, встановити терміни для демобілізації – 36 місяців, запровадити добровільну мобілізацію для засуджених, обмеження для ухильників, заборонити державну службу без військової підготовки тощо.
7 лютого законопроєкт був ухвалений Верховною Радою у першому читанні без пропозицій профільного комітету.
Перед цим Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець розкритикував законопроєкт, зазначивши, що у ньому є низка суперечливих норм.