Верховна Рада України працює над законопроєктом щодо посилення процесу мобілізації. У ході затвердження правок до документа було запропоновано внести норму щодо військового обліку пенсіонерів силових структур та митних органів. Про це йдеться в матеріалі “Судово-юридичної газети”, повідомляє Комерсант український
Так, відомо, що народні депутати запропонували доповнити підпункт 1 пункту 2 розділу II Прикінцеві положення законопроєкту нормами, відповідно до яких звільнені зі служби громадяни чоловічої статі віком від 18 до 60 років, в тому числі у зв’язку із виходом на пенсію, мають стати на військовий обік в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Це стосується колишніх працівників:
– Національної поліції України;
– начальницького та рядового складу Міністерства внутрішніх справ України;
– Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, органів і підрозділів цивільного захисту;
– Державного бюро розслідувань;
– Державної кримінально-виконавчої служби України;
– Служби судової охорони;
– Державної податкової служби;
– Державної митної служби;
– Бюро економічної безпеки України.
Якщо цю правку ухвалять, чоловіків із зазначених категорій зобов’яжуть стати на військовий облік протягом 60 днів із дня набрання законом чинності.
Утім, зміни не поширюватимуться на працівників ДБР, які не мають спеціальних нагород та співробітників НАБУ.
Новий законопроєкт про мобілізацію
7 лютого Верховна Рада України прийняла за основу новий законопроєкт про мобілізацію без пропозицій профільного комітету. Очікується, що у кінці лютого в цілому за нього проголосують, а законопроєкт може набути чинності у квітні.
Законопроєкт пропонує, зокрема, запровадити повістки через електронний кабінет призовника. Також серед нововведень — знизити призовний вік до 25 років, встановити терміни для демобілізації — 36 місяців, запровадити добровільну мобілізацію для засуджених, обмеження для ухилянтів, заборонити державну службу без військової підготовки тощо.
Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки розпочав аналіз поданих поправок до законопроекту Уряду 10449 про посилення мобілізації. Таких поправок, нагадаємо, більше 4 тисяч.
Детальніше про новий документ читайте у нашому матеріалі: Уряд подав новий законопроєкт про мобілізацію: основні положення.