За порушення правил експорту до “проблемних” країн ЄС українські агрофірми позбавлятимуть верифікації

29 Січня 19:44

За порушення правил експорту агропродукції до деяких країн ЄС українських підприємців позбавлятимуть верифікації на пів року. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, передає

За словами Сольського, Кабмін 26 січня ухвалив постанову №87, яка вдосконалює правила експорту окремих видів сільськогосподарської продукції. Згідно з нею, підприємство може бути виключене із переліку верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу, якщо порушить ці правила.

Ідеться виключно про транзит продукції через 5 країн ЄС: Польщу, Болгарію, Угорщину, Румунію і Словаччину. Підприємство позбавлятимуть верифікації, якщо його продукція призначалася на експорт в інші країни ЄС, але “осіла” в одній з указаних п’яти країн.

“Наприклад, якщо, згідно з документами, соняшник їхав до Греції, але був проданий у Болгарії, то підприємець буде виключений з переліку верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу. І повторно подати заяву на включення до переліку верифікованих суб’єктів зможе не раніше ніж через шість місяців після виключення”,

– ідеться в повідомленні міністерства.

Це рішення уже підтримав міністр сільського господарства Болгарії Кирило Ватєв.

Режим пільгової торгівлі і його противники

Європейська Комісія незабаром може продовжити дію пільгового режиму торгівлі з Україною, який, зокрема, передбачає вільне та безквотне ввезення української продукції до Євросоюзу. Однак ця норма не подобається надто багатьом членам ЄС, які можуть вплинути на результат цього рішення та його кінцеві положення.

Зокрема ціла низка країн Східної Європи вимагає від ЄС ввести імпортне мито на українське зерно, посилаючись на недобросовісну конкуренцію. Міністри сільського господарства Болгарії, Польщі, Угорщини, Румунії та Словаччини надіслали лист до Європейської комісії з проханням про вжиття заходів, заявивши, що дешевша сільськогосподарська продукція з України поглинає їхні експортні ринки.

На минулому тижні стало відомо, що Європейська комісія, швидш за все, прислухається до закликів Польщі та деяких інших країн ЄС і запровадить механізм обмежень на імпорт української продукції. Імовірно це буде механізм, за яким можна призупиняти імпорт конкретної української продукції на конкретний національний ринок, якщо цей ринок став переповненим.

Остафійчук Ярослав
Редактор