Україна здатна виробляти значно більше, ніж один мільйон дронів на рік, і поточне виробництво уже випереджає цей графік. Про це в ефірі телемарфону заявила заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості Ганна Гвоздяр, передає “Комерсант український”
“Всіх дуже вразила фраза президента про мільйон [дронів на рік для ЗСУ – ред.], і багато хто чомусь не повірив. Проте я можу запевнити, що ми в плані виробництва ідемо далеко за мільйон. Я впевнена, що в цьому році сягнемо позначки двох мільйонів”,
– повідомила чновниця.
За її словами, над розробкою дронів в Україні працєю близько 200 компаній.
“На сьогоднішній день у нас близько 200 компаній, які працюють над виробництвом різних видів дронів. До державних замовлень залучено близько 60 компаній. Проте закупівлі здійснюються далі, і ми говоримо про те, що буде ще більше компаній задіяно до закупівель”,
– розповіла Гвоздяр.
Українські дрони навіть пропонують купувати НАТО, щоб потім Альянс віддав їх Україні:
“На це все потрібно фінансування. Наш міністр озвучив таку пропозицію НАТО, яке хоче нам подарувати мільйон дронів: було б непогано, щоб воно могло їх закупити в Україні”.
Напередодні прем’єр Шмигаль заявив, що український ринок готовий до мільйона дронів.
Мільйон дронів і модернізація армії
Рішення про максимальне державне сприяння виробництву дронів було прийняте у березні 2023 року, коли уряд схвалив відповідну постанову. З того часу Міністерство цифрової трансформації активно працює над питанням розширення виробництва, максимальної підтримки виробників дронів та усунення бюрократичних перешкод для створення БПЛА. Нещодавно міністр Федоров виступив з ініціативою “Народний дрон”, у рамках якої кожен громадянин може зібрати безпілотник у себе вдома за власні кошти.
Президент Володимир Зеленський наприкінці 2023 року висловив упевненість, що протягом 2024 року Україна виробить мільйон безпілотників для фронту, маючи на увазі FPV-дрони. Міністр Федоров запевнив у відповідь, що це завдання буде навіть перевиконане.
У своїй останній статті в західній пресі напередодні звільнення з посади Головнокомандувача ЗСУ Валерій Залужний наголошував на необхідності технологічного прориву в армії з особливим акцентом на безпілотних технологіях. Головком стверджував, що для переорієнтації армії на безпілотні системи необхідно всього 5 місяців.
Уже після його звільнення Верховний Головнокомандувач Володимир Зеленський доручив уряду опрацювати питання щодо створення у ЗСУ окремого роду військ – Сил безпілотних систем.