Правоохоронці завершили досудове розслідування щодо ексдепутата Євгена Мураєва. Його обвинувачують у причетності до підривної діяльності на користь рф. Про це повідомила Служба безпеки України, передає «Комерсант український»
За даними слідства, Мураєв використовував підконтрольний йому телеканал «Наш» для масового поширення кремлівської пропаганди в Україні. У такий спосіб він сприяв росії у численних спробах дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні напередодні повномасштабного вторгнення.
На початку лютого 2022 року проти телеканалу Мураєва було запроваджено санкції РНБО.
Самого ексдепутата обвинувачують за двома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 1 ст. 111 — державна зрада;
- ч. 1 ст. 161 — порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками.
Обвинувальний акт щодо Мураєва вже скеровано до суду. Йому загрожує до 15 років тюрми з конфіскацією майна.
Зазначимо, що після початку війни Мураєв зник із інформаційного простору, і де він зараз перебуває невідомо.
Що відомо про справу Мураєва
Восени 2022 року співробітники СБУ провели серію обшуків за місцями проживання та в офісах Мураєва. Вони тоді знайшли готівку в російських рублях, зброю, а також комп’ютерну техніку й мобільні телефони з доказами незаконних дій.
Євген Мураєв ㅡ народний депутат України 7-го та 8-го скликань, колишній голова Зміївської районної державної адміністрації Харківської області, власник проросійського телеканалу «НАШ», був власником телеканалу NewsOne.
У 2019 році балотувався на посаду президента України від партії «Наші», але знявся з реєстрації у ЦВК на користь Олександра Вілкула. Того самого року балотувався до Верховної Ради від партії «Опозиційний Блок» як безпартійний.
14 червня 2022 року Восьмий апеляційний суд Львова заборонив партію «Наші». З позовом до суду звернувся Мін’юст, який разом із Радою нацбезпеки та оборони вважає партію «Наші» проросійською.