Білоруське та російське підприємства не змогли узгодити ціну на виготовлення деталей до реактивних систем залпового вогню “Град”.
Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України, передає “Комерсант український”
Підприємства Росії та Білорусі не дійшли згоди щодо вартості деталей і вузлів до РСЗВ “Град”. Згідно із контрактом, білоруський підрядник, ВАТ “Волатавто”, має поставити 250 одиниць необхідної для виробництва та ремонту РСЗВ “Град” продукції російському замовнику – ЗАТ “Спеціальне конструкторське бюро”.
Йдеться про рами, основи, напрямні труби, люльки та інші елементи бойових машин.
В ГУР підкреслили, що суперечка виникла під час зустрічі, коли делегація “Волатавто” презентувала папери з розрахунками – вартість окремих видів білоруської продукції перевищувала очікувану росіянами на 500-600%.
“Після напружених переговорів білоруси провели додаткову калькуляцію та знайшли “вихід” для здешевлення: виробляти складові елементи будуть субпідрядники, які не мають відповідних ліцензій. Це означатиме зниження якості продукції, а отже – підвищені ризики використання зібраних із таких деталей та вузлів РСЗВ “Град”, – зазначили у розвідці.
Як нагадали в ГУР, обидва підприємства перебувають під дією міжнародних санкцій.
Також схоже, що постачання зброї з КНДР до Росії морем, ймовірно, стало на паузу.
Як пише портал NK Pro, з початку лютого російські кораблі, пов’язані з торгівлею з Північною Кореєю, перестали з’являтися в портах КНДР, судячи з доступних супутникових зображень.
Згідно з аналізом видання, Росія та Північна Корея розпочали торгівельну операцію в серпні 2023 року, спочатку між портом
Расон і російським військовим портом Дунай. Чотири ідентифіковані російські вантажні кораблі з того часу здійснили щонайменше 32 рейси до Північної Кореї. На початку лютого російське вантажне судно Lady R вперше за три місяці прибуло в
Расон, замінивши інше російське судно «Ангара», яке вирушило в китайський порт для можливих робіт з технічного обслуговування. Lady R доставило контейнери з
Расона до російського порту Східний, і з того часу уся морська операція ніби призупинилася. російські кораблі, пов’язані з торгівлею, перестали з’являтися у портах на доступних супутникових зображеннях. NK Pro пише: незрозуміло, чи це пов’язано з проблемами виробництва на збройових заводах КНДР чи іншою проблемою. Також не можна виключити, що зброя передається в Росію повітряним або залізничним транспортом через спільний сухопутний кордон двох країн.