Державний оператор тилу: закупівельна організація Міноборони змінила назву
13 Лютого 2024 17:29
Державне підприємство Міністерства оборони, раніше відоме як Агентство закупівель у сфері оборони, офіційно змінило свою назву на Державний оператор тилу, повідомляє
У зв’язку з цим постачальникам рекомендовано шукати закупівельні процедури DOT на Prozorro під новою назвою — ДП МОУ Державний оператор тилу.
“Державний оператор тилу запрошує постачальників до співпраці. Ми прагнемо забезпечити безперервне постачання для ЗСУ та розширити покриття потреб, максимізуючи користь від кожної вкладеної гривні. На постійній основі в електронній системі публічних закупівель Prozorro ми розміщуємо тендери на придбання різноманітних товарів, таких як одяг, харчі, пально-мастильні матеріали та медичне майно”,
– йдеться у повідомленні.
Що відомо про “Державний оператор тилу”
У грудні 2023 року Міністерство оборони представило нову структуру, яка буде відповідальна за забезпечення Збройних Сил України — Державний оператор тилу. Раніше закупівлі та контроль закупівельного процесу і якості були зосереджені безпосередньо в одному департаменті Міноборони. Нова команда Міністерства оборони на чолі з Рустемом Умєровим після низки перевірок ухвалила рішення розформувати згаданий департамент, а його функції розділити між різними структурами.
Цей новий оператор виконуватиме всі функції, пов’язані з забезпеченням військових продуктами, включаючи аналіз ринку, вивчення цін, співпрацю з виробниками та ухвалення рішень щодо тендерних закупівель.
Скандал з розкраданням на закупівлях для ЗСУ
У січні 2023 року стало відомо про скандал з розкраданням коштів на закупівлях харчів для Збройних сил України, опублікований виданням “Дзеркало тижня”. За матеріалами журналіста Юрія Ніколова, Міністерство оборони уклало контракти на закупівлю продуктів за завищеними цінами, зокрема, яйця та картоплю. Ця інформація викликала великий резонанс і призвела до виклику керівництва Міноборони на засідання комітету Верховної ради з питань національної безпеки оборони та розвідки.
Міністерство оборони відреагувало на звинувачення, називаючи їх навмисними маніпуляціями, спрямованими на вводження громадськості в оману. Унаслідок розслідування цього скандалу заступник міністра оборони, відповідальний за тилове забезпечення ЗСУ, В’ячеслав Шаповалов, заявив про свою відставку, і 2 лютого 2023 року його заарештували з правом внесення застави у значній сумі.
Нещодавно Державне бюро розслідувань завершило слідство щодо колишніх експосадовців Міністерства оборони, яких звинувачують у закупівлі неякісного одягу та обмундирування для Збройних Сил України.
Експосадовців міністерства підозрюють “у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ, що спричинило тяжкі наслідки на 1,4 млрд гривень та у розтраті понад 222 млн грн”.
Ексзаступник Міністра оборони, за версією слідства, лобіював укладання контрактів щодо неякісного одягу і екіпірування за завищеними цінами та на умовах повної передоплати. За одним з епізодів справи, У ЗСУ були поставлені з-за кордону бронежилети неналежної якості, які не можна використовувати в бою без загрози для життя.
Ця справа перегукується з резонансною нині справою бізнесмена Ігоря Гринкевича, якого звинувачують у тому, що його фірми поставили для ЗСУ неякісний одяг на 1,2 млрд грн. Напередодні було затримано усіх п’яти учасників злочинного угруповання, яким обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із загальною заставою у понад 2,5 млрд грн.
Зазначимо, що один з найгучніших закупівельних скандалів Міністерства оборони про “яйця по 17 грн” на сьогодні як злочин не є доведеним.