Виводити з кризи «Київміськбуд» буде Олійник: що відомо про нового керівника
12 Лютого 19:23Наглядова рада ПрАТ «ХК «Київміськбуд» призначила на посаду голови правління — президента компанії Василя Олійника, який раніше керував компаніями “Столичні будтехнології” та “Спецбуд-моноліт”, повідомляє
У січні Олійника призначили на посаду віцепрезидента «Київміськбуду», він також увійшов до складу правління компанії. До цього в.о. голови компанії був віцепрезидент і члена правління компанії Едуард Шевчук.
У своєму новому статусі президента компанії, Василь Олійник визначив основне завдання: спільно з Наглядовою радою розробити план відновлення діяльності компанії та поетапно перезапустити будівництво кількох житлових комплексів.
Зараз у “Київміськбуд” активно ведеться будівництво практично 1,5 млн квадратних метрів житла, що охоплює 22 житлові комплекси та понад 100 будинків різного ступеня готовності.
Для відновлення роботи зазначених об’єктів планується залучення коштів від державних фінансових установ та спеціалізованих компаній, таких як “Укрфінжитло” та державні банки. Знаходяться в процесі переговорів з цими установами для успішної реалізації плану відновлення.
Що відомо про Василя Олійника
Згідно із повідомленням на сайті компанії, Олійник працює у будівельний галузі 43 роки.
“Трудову діяльність розпочав на посаді слюсаря та трубоукладальника, потім працював майстром дільниці СБМУ “Волиньспецбуд” у Луцьку. Пізніше виконробом на підприємстві “Ротор”, інженером-будівельником, начальником ремонтно-будівельної дільниці Луцького автомобільного заводу, виконавчим директором ВАТ “Екобуд”, начальником відділу капітального будівництва ТзОВ “УіФК-Волинь”, начальником відділу капітального будівництва ВАТ “Українська інноваційно-фінансова компанія” та на інших підприємствах галузі”,
– йдеться у повідомленні.
З 2011 року він очолював компанію «Столичні будтехнології», а з 2018 року — великого генпідрядника «Спецбуд-моноліт». Із 24 січня 2024 року призначений на посаду віцепрезидента «Київміськбуду» та став членом правління компанії.
ЗМІ повідомляють, що Василь Олійник – «людина» відомої забудовниці Владислави Молчанової, яку вже охрестили «королевою» ринку будівництва у Києві.
“Молчанова має найстійкіші позиції серед забудовників міста завдяки впливу на депутатів Київської міської ради. Зокрема, вона була офіційним спонсором партії “Батьківщина”, а її бізнес-партнер Денис Москаль очолює постійну комісію Київради з питань екологічної політики”, – пишуть ЗМІ.
Скандали навколо «Київміськбуду»
Скандал із колишнім головою Київміськбуду
Ігор Кушнір 12 років обіймав посаду президента «Київміськбуду» – компанії, яка на 80% належить місту Київ.
На початку 2023 року компанія «Київміськбуд» призупинила будівельні роботи через брак грошей. Втім, це не завадило директору компанії Ігорю Кушніру у травні покинути Україну з довідкою про інвалідність. А вже у травні 2023 року здійснив вражаючий подвиг – підкорив Еверест разом зі своєю дружиною Оксаною. Їхня експедиція обійшлася в $150 тисяч, повідомляє bihus.info з власних джерел.
Журналісти також стверджують, що президент Київміськбуду під час широкомасштабної війни провів за кордоном вісім місяців.
Зазначалося, що дружина Кушніра придбала у Франції віллу за €20 млн. Розташована вілла у містечку Вільфранш-сюр-Мер, поблизу Ніцци. Вілла має назву Cayo і площу у 850 квадратних метрів. Всередині 6 спалень та особистих ванних кімнат, велика вітальня у бежевих тонах, винний льох, простора кухня. Маєток розташовано на закритій території, площею у понад 5 000 квадратів. Тут також є басейн з панорамним видом на море, великий сад і гараж на вісім авто.
Журналісти також показали, як на виведеній землі з Київміськбуду у Козині бізнес-оточення та родичі Ігоря Кушніра збудували закрите котеджне містечко. Вартість зведених там будинків можна оцінити у понад $3 мільйони.
Тоді ж діяльністю «Київміськбуду» зацікавилися і в Національному антикорупційному бюро, а Київрада створила спеціальну комісію щодо перевірки фактів опублікованих в ЗМІ щодо діяльності «Київміськбуду».
6 липня наглядова рада та правління ПрАТ «Київміськбуд» вирішили провести аудит компанії з залученням однієї з провідних міжнародних аудиторських фірм, а голова компанії Кушнір був відсторонений від роботи.
Сам Кушнір заявив, що перетинав кордон на законних підставах, зокрема — для медичних консультацій щодо онкологічного захворювання. Він також запевнив, що знятий з військового обліку згідно з чинним законодавством.
Також Кушнір заявив, що сплачує податки і відкинув закиди щодо неправомірності його доходів.
«Більше того, усе своє життя з 1993 року (до попередньої посади) я працюю у бізнесі. Моя родина займається бізнесом, усі мають офіційний дохід та сплачують податки, що відображено у щорічних деклараціях. Моя дружина є громадянкою Кіпру та веде бізнес у країнах Європи»,
– наголосив він.
У середині листопада спеціально створена контрольна комісія Київської міськради ознайомилася з висновками аудиту та затвердила проміжний звіт результатів.
За підсумками аудиту “Київміськбуду”, проведеного компаніями ДП “Бейкер Тіллі Україна Консалтинг”, ТОВ “Аудиторська фірма НХД-АУДИТ” і ТОВ “Ернст енд Янг”, було встановлено відсутність ознак дій із доведення компанії до банкрутства, приховування фактів фінансової неспроможності або здійснення масових операцій пов’язаними особами.
Водночас аудитори встановили, що діяльність “Київміськбуду” була порушена через зовнішні чинники – COVID-19, повномасштабну війну, фактор “Укрбуду”.
Комісія рекомендувала посилити контроль за фінансово-економічною діяльністю, збільшити склад Наглядової ради до п’яти осіб, придбати у «Київміськбуду» житло й обʼєкти соціальної інфраструктури та розглянути можливості виділення фінансової позики або докапіталізації компанії.
Також ТКК рекомендувала Київській міськраді звернутися до Кабінету міністрів України щодо компенсації “Київміськбуду” сумарних запланованих збитків, пов’язаних із завершеним реалізацією проєктів будівельної корпорації “Укрбуд” у сумі 2,28 млрд грн.
Водночас інвестори житла вимагали не визнавати результати аудиту, змінити менеджмент компанії та розглядати ситуацію по кожному ЖК окремо.
20 грудня 2023 року голова компанії «Київміськбуд» Ігор Кушнір вирішив залишити посаду голови правління – президента компанії. Своє рішення залишити компанію Кушнір пояснив бажанням «уникнути маніпуляцій та пересудів».
Довгобуди «Київміськбуду»
“Київміськбуд” – один з найбільших забудовників країни. Юридично на 80% компанія належить громаді Києва. Холдинг наразі контролює приблизно третину ринку первинної нерухомості в Києві, що стало можливим після передачі недобудованих об’єктів “Київміськбуду” компанії “Укрбуд девелопмент” Максима Микитася у 2019 році.
Ситуація з “Київміськбудом” дуже важка. Дуже багато людей купували у них житло, бо знали, що ця компанія належить Києву, сподівалися, що їх ніхто не кине на гроші і вони отримають своє житло, але, на жаль, так не сталося.
У компанії є приблизно 20 тисяч інвесторів, які висловлюють серйозні занепокоєння, оскільки забудовник вже тривалий час не активний.
Компанія не працює на майданчиках з осені 2022 року. Будівництво зупинилося, коли почали виникати суттєві перебої з електроенергією, пояснили в компанії.
З початку повномасштабного вторгнення рф “Київміськбуд” сфокусувався на добудові десятьох об’єктів з високим ступенем готовності. У 2022 році компанія здала в експлуатацію три житлові комплекси (ЖК) на 100 тис кв м та чотири паркінги на 617 місць.
ЗМІ повідомляли, що наразі будівництво відновлено на 5 ЖК високої готовності. На решті об’єктів будівництво ще призупинене через брак коштів, спричинений майже повністю відсутніми продажами та великою заборгованістю інвесторів за договорами про розтермінування платежів. Сумарний борг інвесторів на сьогодні сягає 800 млн грн.
У самій компанії підтверджують, що у них недостатньо коштів на добудову ЖК. Раніше посадовці компанії “Київміськбуд” заявляли, що просять з міського бюджету 1 мільярд гривень, щоб відновити будівництво на своїх майданчиках.
Інвестори, які вклали кошти в будівництво квартир, зараз дуже схвильовані через скандал навколо ХК “Київміськбуд”, люди побоюються, що будинки не добудують, а вони залишаться без житла.