Техас відмовився виконувати вимоги федерального уряду. Вашингтон виставив штату ультиматум
27 Січня 2024 18:03
У США загострюється конфлікт між федеральним урядом і Техасом, причиною якого є розбіжності в поглядах на міграційну політику, пише
Справа у тому, що кордон між Техасом і Мексикою досить слабко укріплений на цілій низці ділянок. Це призводить до великого напливу мігрантів, який лише зростає за обсягами. У минулому 2023 році кількість нелегальних мігрантів, що перетнули кордон між Мексикою і США, склала 225 тис. осіб, що є рекордним показником з 2000 року.
Техас не бажає бачити цих людей на своїй території, однак кордон у США контролюється федеральним урядом, а не урядом штату. У Техасі вважають, що федеральна влада не справляється зі своїми обов’язками щодо охорони кордону.
Техас уже почав застосовувати тактику, схожу на те, що робила нещодавно Білорусь – влада штату збирає мігрантів і організовано вивозить їх на північ країни, до “демократів”, адже, на думку техасців, саме політика демократів призвела до критичної ситуації з мігрантами. На цьому тлі у ЗМІ все частіше почали з’являтися новини про проблеми з мігрантами у великих “демократичних” містах, таких, як Нью-Йорк і Чікаго.
Втім на цьому Техас не зупиняється. Губернатор штату Грегг Еббот наказав місцевим підрозділам Нацгвардії взяти кордон під свій контроль, принаймні певні його ділянки. Також Техас почав там зводити колючий дріт. Повідомляється також про те, що техаські силовики не пускають на такі ділянки федеральні війська.
Федеральна адміністрація у відповідь висунула Техасу ультиматум з вимогою розблокувати допуск федералів до кордону, строк якого закінчився в 00:00 27 січня. Існує також постанова Верховного Суду з відповідними вимогами до Техасу.
Техас на ультиматум не пристав. У штаті заявили, що мають право контролювати кожен клаптик своєї землі. Техас звинуватив федеральний уряд у порушенні конституційних прав на оборону і заявив про активацію положення Конституції США, яке дозволяє оголосити у штаті воєнний стан і діяти без огляду на федеральний уряд. Підтримку цим діям висловили губернатори 25 штатів, а також Дональд Трамп, який імовірно стане кандидатом у президенти США від республіканської партії на майбутніх виборах.
Наразі, коли термін ультматуму Техасу сплив, з США немає повідомлень про ті чи інші дії федерального уряду.
Український вимір
Ця, здавалось би, глибоко внутрішня для США проблема, має безпосередній зв’язок з Україною. Стараннями республіканців, це питання пов’язане з розблокуванням фінансової та військової допомоги Україні від уряду США, бо республіканці у Конгресі відмовляються розглядати питання України, доки не будуть задоволені їхні вимоги щодо міграційної політики. При цьому, для Трампа і “трампістів” у Республіканській партії цілком логічно затягувати це питання до самих виборів, які відбудуться в листопаді. Адже тоді Трамп зможе використовувати антиміграційну риторику під час своєї кампанії.