Шість підприємств оборонної промисловості внесли 272,5 млн гривень застави за екснардепа Сергія Пашинського. Про це повідомляє «Комерсант український»
Сьогодні Пашинський вийшов із СІЗО під заставу у 272,5 млн грн.
Гроші внесли шість підприємств – члени Національної асоціації підприємств оборонної промисловості NAUDI, головою якою є Пашинський.
Заставу за Пашинського внесли:
1) ТОВ «Українська Бронетехніка» (ЄДРПОУ 31410901) – 62,5 млн.
2) ТОВ «Термал Віжн Технолоджинс» (ЄДРПОУ 37201841) – 40 млн.
3) ТОВ «Радіонікс» (ЄДРПОУ 33936538) – 60 млн.
4) ТОВ «Мелітопольський завод автотракторних запчастин» (ЄДРПОУ 30641508) – 43 млн.
5) ТОВ «УМО Україна» (ЄДРПОУ 45274055) – 35 млн.
6) ТОВ «Системний електронний експорт» (ЄДРПОУ 41683896) – 32 млн.
Загальна сума – 272,5 млн.
Зазначимо, що ситуація на фронті стає дедалі важчою, Україні не вистачає зброї, зокрема боєприпасів та дронів. Кошти, витрачені на заставу за Пашинського, могли б піти на оборону країни.
Екснардеп заявив, що йому дуже соромно і пообіцяв “відпрацювати кожну копійку”.
“Я дуже вдячний за таку колосальну підтримку, але мені водночас дуже соромно, що кошти, які повинні були бути використані для виробництва зброї, використані на заставу для мене по фейкових звинуваченнях. Я відпрацюю кожну копійку і доб’юся повернення цих коштів”,
– заявив він.
Що відомо про асоціацію NAUDI
Заснована у 2020 році Національна асоціація підприємств оборонної промисловості України (NAUDI) об’єднує провідних українських стратегічних виробників техніки військового та подвійного призначення, озброєння та боєприпасів.
Основними сферами компетенції NAUDI є броньовані автомобілі, самохідні гаубиці, безпілотні літальні апарати, радари, комплекси радіоелектронної боротьби, баражуючі боєприпаси, системи спостереження та розвідки, артилерія та багато іншого.
Голова об’єднання – Пашинський Сергій Володимирович. Заступник голови об’єднання зі стратегічних комунікацій – Висоцький Сергій Віталійович. Виконавчий директор – Полив’яний Максим Павлович.
Справа Пашинського
12 лютого 2024 року антикорупційні органи повідомили про викриття злочинної організації, яка протягом 2014-2018 років завдала збитків державі на суму в 967 млн грн. Ідеться про схему з незаконного привласнення та продажу 97 тис. тонн конфіскованих державою нафтопродуктів, які повинні були піти на потреби армії, передає з посиланням на пресслужби вказаних органів.
Як повідомляється, у 2014 році держава конфіскувала майже 100 тисяч тонн нафтопродуктів у структур Сергія Курченка та передала їх для реалізації профільному держпідприємству. Це підприємство натомість продало сировину за зниженими цінами компанії, підконтрольній одному з організаторів схеми. Кошти вивели на приватні рахунки, а державі, таким чином, завдали збитків на 967 млн грн.
Про підозру у справі наразі повідомили шістьом особам, однією з яких є “колишній в.п. Глави Адміністрації Президента України, народний депутат України, керівник одного з комітетів Верховної Ради України, співорганізатор ЗО”, тобто Сергій Пашинський.
Сам фігурнат стверджує, що у 2015 році він ініціював передачу палива Курченка або, як він стверджує, “Роснєфті” до Збройних Сил України. Через це, начебто за замовленням росіян, проти нього тоді відкрили кримінальне провадження. Саме за цим провадженням у екснардепа сьогодні провели обшуки. Пашинський наголошує, що за справу згадали синхронно з російським слідчим комітетом.
Історії Пашинського
Екснардеп України Сергій Пашинський набув слави одізного діяча через низку гучних скандалів, у яких він фігурував. Так, 31 грудня 2016 року у нього стався конфлікт з мешканцем Київщини В’ячеславом Хімікусом, в ході якого Пашинський прострелив тому ногу з вогнепального пістолета. У 2021 році тодішнього нардепа виправдали, а справу проти нього закрили. Повідомлялося також про те, що Хімікуса влаштували 1,5 млн грн компенсації, після яких він відкликав претензії до нардепа.
Найсвіжіші звинувачення проти Пашинського стосуються того, що він начебто нажився на постачанні зброї для української армії напередодні та на початку повномасштабного російського вторгнення. Так, у 2022 році доходи збройової фірми Ukrainian Armor, яка займається постачанням зброї для ЗСУ і яку пов’язують з Пашинським, стрімко зросли у більш як сто разів, сягнувши 13 мільярдів гривень ($350 мільйонів). ДБР та НАБУ відкрили кримінальні провадження та проводили обшуки по справах. На початку свого президентського терміну Володимир Зеленський навіть назвав Пашинського “100% бандитом”.
Водночас, як стверджувало у власному розслідуванні видання New York Times, Пашинський забезпечив постачання критично важливого озброєння для української армії на початку повномасштабного вторгнення Росії, коли ще не було військової допомоги від Заходу.