Спікер Палати представників Конгресу США Майкл Джонсон сказав сенаторам-республіканцям, що палата надішле їм законопроєкт про допомогу Україні. Однак цей документ відрізнятиметься від ухваленого Сенатом у лютому, який передбачає 61 млрд дол. для України. Про це йдеться у статті The Hill, повідомляє Комерсант український
За інформацією видання, Джонсон намагався заспокоїти розчарованих сенаторів від Республіканської партії, які запитували його про фінансування для України під час виступу у Сенаті. Він сказав сенаторам, що Палата представників надішле до Сенату пакет допомоги Україні, але висунув ідею оформити її кредитом або програмою ленд-лізу, щоб платники податків США не витрачали десятки мільярдів доларів, а Україна колись повернула ці кошти.
Журналістам же Джонсон чітко сказав, що не хоче перемоги Путіна.
“Ніхто не хоче, щоб Володимир Путін переміг. Я вважаю, що він би не зупинився на Україні і йшов би далі по всій Європі. Там є правильне і неправильне, на мій погляд, є добром проти зла, і Україна тут є жертвою»,
– сказав Джонсон публічно.
Але він додав, що республіканці в Палаті представників «зараз розглядають різні варіанти» і попередив, що будь-яке рішення Палати представників «може виглядати не зовсім так, як законопроєкт Сенату».
Обговорюючи це питання, чимало американських конгресменів цілком імовірною вважають можливість конфіскації російських активів та передачі їх Україні.
«У мене було відчуття, що після розгляду законопроєктів про асигнування вони повернуться до цього [питання допомоги Україні – ред.], і було багато пропозицій. Одна з них пов’язана з конфіскацією, в основному, 300 мільярдів доларів російських активів»,
– сказав сенатор Джон Корнін, один із 22 сенаторів-республіканців, які минулого місяця проголосували за пакет екстреної іноземної допомоги Сенату.
13 лютого Сенат США схвалив законопроєкт про допомогу Україні. Документ передбачає допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню на загальну суму в 95,34 млрд дол. 61 млрд дол. передбачено для України, 14 млрд дол – Ізраїлю, 4,83 млрд дол – Тайваню та іншим партнерам США в Індо-Тихоокеанському регіоні. Для його ухвалення законопроєкт має підтримати Палата представників Конгресу США.
“Фестиваль безпекових угод”
На тлі невтішних новин з Конгресу США набирає обертів “Фестиваль безпекових угод з Україною”, коли західні країни гарантують нам безпеку за двосторонніми домовленостями на кшталт Будапештського меморандуму. Україна вже підписала такі угоди з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Італією, Канадою та Нідерландами. За цими угодами, вказані держави зобов’язуються підтримувати Україну перед лицем російської загрози фінансами, озброєнням та гуманітарною допомогою.
Серед наступних підписантів можуть виявитися США та Польща, оскільки відомо, що уряд веде з цими країнами відповідні перемовини.
Так, посолка Сполучених Штатів в Україні Бріджит Брінк повідомила, що відбулися уже два раунди перемовин між Україною та США щодо змісту та наповнення відповідної угоди з американським урядом.
Україна відчайдушно намагається заручитися підтримкою світу. Зокрема на цьогорічному економічному форумі в Давосі було представлено наступні 5 пунктів української Формули миру.