З початку 2024 року російські окупанти здійснили 346 хімічних атак проти Сил оборони України, заборонених Конвенцією про хімічну зброю. Армія РФ збільшує обсяг і стрімко розширює територію для використання хімікатів.
Про це сказав посол України в Нідерландах Олександр Карасевич, повідомляє Комерсант український з посиланням на Укрінформ.
“У 2024 році ми зафіксували 346 випадків застосування токсичних хімічних речовин – це еквівалентно 6 порушенням РФ конвенції на день. Застосування хімічної зброї розглядається ворогом як засіб досягнення тактичної переваги і деморалізації ЗСУ. Мета застосування – отруєння військовослужбовців ЗСУ та виштовхування їх з укріплених позицій”, – додав він.
Станом на 1 березня розслідуються 1060 випадків застосування хімікатів Росією та підтверджено 72 випадки застосування. Основним способом доставлення боєприпасів з хімічними речовинами є БПЛА, що скидають газові гранати типу К-51 (71%).
За словами Карасевича, станом на лютий 2024 року було зафіксовано 946 випадків надання медичної допомоги українським військовим через отруєння невідомою речовиною, що сталися в зонах бойових дій.
Він зауважив, що Україна вважає ці задокументовані випадки свідченням систематичного та грубого порушення конвенції армією РФ. Наразі українська влада активно збирає докази та надаватиме інформацію про хід розслідування Організації із заборони хімічної зброї та державам-учасницям.
Раніше в ISW повідомляли, що російські війська все частіше використовують хімічну зброю в Україні, порушуючи Конвенції про заборону хімічної зброї, учасником якої є Росія.
За даними Генштабу України, початку повномасштабного вторгнення російські війська застосовували хімічну зброю 626 разів, у 2024 році – щонайменше 51 раз.
Окупанти зазвичай використовують безпілотники для скидання гранат К-51, сповнених дратівливим газом CS (2-хлорбензальмалононітрил), різновидом сльозогінного газу, який використовувався для боротьби з масовими заворушеннями (також відомий як агент боротьби з масовими заворушеннями [RCA]), на українських позиціях.