ООН підтвердила відкриття рахунку у російському банку
27 Січня 2024 17:35
Організація Об’єднаних Націй підтвердила відкриття банківського рахунку у російській фінансовій установі, оскільки західні санкції ускладнили використання звичайних платіжних каналів. Про це повідомляє з посиланням на Reuters.
Згідно з повідомленнями, цей рахунок був створений ще у 2022 році і в даний час використовується для приймання як обов’язкових, так і добровільних внесків до ООН, включаючи членські внески від трьох російських банків для кліматичної програми ООН.
Представник ООН пояснив, що відкриття рахунку в російському банку було здійснено у відповідності з політикою організації забезпечення всім країнам-членам можливості вносити внески і уникнути втрати права голосу.
“Цей крок був вжитий у зв’язку з проблемами, які виникли в звичних платіжних каналах через санкції”,
– додали в ООН.
Reuters також зазначає, що це дозволяє ООН проводити фінансові транзакції з російськими банками, які знаходяться під санкціями.
Совкомбанк, який є учасником кліматичної програми ООН з 2019 року і потрапив під санкції США, Великої Британії та ЄС у 2022 році, повідомив про відкриття рахунку у ООН і про те, що організація почала приймати платежі в рублях.
За інформацією Совкомбанку, він звернувся до OFAC за ліцензією на проведення платежів у доларах на користь ООН в рамках екологічної фінансової ініціативи UNEP FI.
На даний момент ООН вже отримала 114 тисяч доларів від трьох російських банків-учасників ініціативи UNEP FI.
Відомо також, що до принципів відповідального банкінгу UNEP FI приєдналося близько десяти російських банків, серед яких Газпромбанк, Московський кредитний банк, Центр-інвест та Хоум Кредит енд Фінанс Банк.
У вересні 2023 року з’явилися новини про таємні переговори ООН з Росією щодо можливого скасування основних санкцій в обмін на зернову угоду, про що повідомило видання Bild, посилаючись на секретний лист генерального секретаря ООН до російського міністра закордонних справ, датований 28 серпня.
Згідно з Bild, ініціатива ООН зазнала невдачі через сумніви Кремля в “технічній здійсненності” оголошених послаблень, вважаючи пропозиції “занадто гарними, щоб бути правдою”.