Російські літаки Су-34 та Су-35 вже не можуть вільно себе почувати в небі, а льотчики та їх командування діють обережніше – це дає можливість нашим військам перевести подих.
Про це в ефірі телемарафону заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, передає “Комерсант український”
За його словами, Су-34 та Су-35 вже не можуть вільно себе почувати. Керована авіабомба має обмежений радіус дії. Для того, щоб діставати подалі – треба підлітати ближче, тому росіяни почали діяти обережніше. Це дає можливість нашим військам перевести подих.
Він підкреслив, що керовані авіабомби – це серйозний виклик для українських оборонців.
“Сьогодні вже шостий день без А-50 над Азовським морем. Це добрий і приємний для нас факт. Окупанти не знають, як далі використовувати літаки, коли вони можуть піти “вслід за руським кораблем”, – наголосив Ігнат.
У свою чергу Міноборони Британії з посиланням на дані розвідки повідомило, що повітряні сили РФ призупинили здійснювати польоти літаків далекого радіолокаційного виявлення А-50 після збиття українськими силами ППО вже другого такого повітряного судна 23 лютого.
“Через тиждень після втрати другого літака A-50, Росія, швидше за все, припинила здійснювати ними польоти для підтримки своїх операцій в Україні. Ймовірно, це продовжуватиметься, доки триватимуть внутрішні розслідування щодо нездатності захисту такого важливого літака, та щодо того, як зменшити загрозу, яку продовжує представляти для них українська ППО”, – заявили у відомстві.
У Міноборони додали, що втрата А-50, що забезпечувало щоденне командування та управління російськими повітряними операціями, значно погіршує ситуаційну обізнаність, що надається пілотам інших літаків.
“Росія навряд чи може собі дозволити такий розрив у спроможності у спірному повітряному просторі на сході та півдні України. Цілком імовірно, що Росії доведеться вивчити варіанти подолання цього розриву, включаючи перепрофілювання літаків і прийняття більшого ризику для надання ефективної повітряної підтримки, якої потребують її наземні сили, але, ймовірно, не отримують”, – додали у відомстві.
Зазначається, що цілком ймовірно, що Росія може спробувати повернути в експлуатацію раніше законсервовані А-50, щоб вирішити цю проблему.
Нагадаємо, 23 лютого Сили оборони України повідомили про збиття уже другого літака далекого радіолокаційного виявлення А-50.