Маск закликав не надавати допомоги Україні
14 Лютого 12:30Американський бізнесмен Ілон Маск висловився проти прийняття законопроєкту про надання допомоги Україні. Він закликав громадян США тиснути на своїх представників у Конгресі, щоб ті не голосували за документ, повідомляє з посиланням на Bloomberg.
На форумі X Spaces, де Маск спілкувався з конгресменами-руспубліканцями та бізнесменами, він погодився із заявою конгресмена Рона Джонса, що Путін не може програти в Україні, і ті, хто думають інакше, живуть у фантастичному світі.
Маск закликав американських виборців зв’язуватися зі своїми конгресменами і вимагати, щоб ті не підтримували законопроєкт про допомогу Україні.
“Ці витрати не допомагають Україні. Затягування війни Україні не на користь”,
– сказав він.
Маск додав, що хоче зупинити загибель людей з обох сторін.
Український дипломат Руслан Осипенко вважає такі заяви Маска свідченням того, що бізнесмен розуміє, що готуються домовленості.
“Маск не бачить, щоб політичні еліти розробили план перемоги над Росією. А раз немає плану перемоги, то Маск розуміє, що будуть домовлятися. Тому він так сміливо пише, що Росія у будь-якому випадку не програє, знаючи, що десь там вже готується це рішення”,
– сказав дипломат у коментарі Еспресо.
За його словами, для таких висновків є усі формальні ознаки.
“Україні затримується допомога, а росії активно взялися перекривати кисень на прибутки. Байден особисто в грудні підписав декілька розпоряджень про посилення контролю за торгівлею нафтою й фінансовою сферою. Тобто про обмеження фінансових операцій з російськими компаніями, які під санкціями. Це означає, що зменшують потенціал і росії й України для продовження війни. Тобто будуть підштовхувати сідати за стіл перемовин”,
– впевнений Осипенко.
Маск: допомога Україні з любов’ю до росії
Ілон Маск неодноразово робив неоднозначні заяви щодо російсько-української війни і навіть висловлював прямі симпатії агресорам і їхньому лідеру Путіну. Так, Маск заявляв, що Путін – “непоганий мужик”, йому подобаються росіяни, і сам він не проти отримати російський паспорт. Також він пропонував провести референдуми на окупованих росією територіях.
Бізнесмен принципово дозволяє російській пропаганді поширюватися на своїй платформі Х. Саме там, до прикладу, вийшло нещодавнє інтерв’ю Карлсона з Путіним. Маск називає це свободою слова.
Зв’язок від Starlink є надзвичайно ефективним для ЗСУ, однак і з цим бувають проблеми через позицію Маска. Спочатку він заявляв про безкоштовну передачу і використання Starlink в Україні, однак ця позиція змінювалася. Так, уже в жовтні 2022 року SpaceX заявила, що може відключити Starlink для України, оскільки більше не може фінансово “тягнути” ці витрати. Усе закінчилося тим, що наразі Starlink для ЗСУ оплачує Пентагон.
Крім цього, були повідомлення про те, що Ілон Маск розпоряджається роботою Starlink на свій розсуд, що іноді впливає на воєнну ситуацію в Україні. Зокрема CNN, посилаючись на уривок з біографічної книги Волтера Айзексона про Маска, повідомляв про епізод, коли Маск відключив Starlink поблизу кримського узбережжя, щоб завадити українським морським безпілотникам атакувати російські кораблі. Це спрацювало і атака була зірвана.
Також напередодні контрнаступу ЗСУ у 2023 році був інцидент з обмеженням зв’язку від Starlink для українських безпілотників. У SpaceX тоді підтвердили цей крок і заявили, що їхній Інтернет “ніколи не був призначений для використання у вигляді зброї”.
Як видно, тенденція полягає у тому, що Starlink зазвичай перестає працювати, щоб зберегти життя і техніку окупантів від українських ударів. Тому українські військовослужбовці постійно змушені вигадувати різні схеми використання зв’язку від Starlink, щоб не дати приводів Маску для звинувачень у використанні їхнього Інтернету для наступальних воєнних дій.