У п’ятницю, 15 березня, Президент Франції Еммануель Макрон, Канцлер ФРН Олаф Шольц і Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск зустрінуться у Берліні, щоб обговорити власні позиції щодо формату підтримки України і спробувати досягти порозуміння. Про це йдеться у матеріалі Politico, повідомляє Комерсант український
Повідомляється, що це буде перша зустріч у форматі “Веймарського трикутника” після того, як Дональд Туск знову очолив польський уряд. Відбудеться вона на тлі помітних суперечностей і навіть напруженості у стосунках між Німеччиною та Францією, які виникли останніми тижнями на тлі заяв лідерів двох держав.
Маються на увазі останні заяви Еммануеля Макрона, який не виключив надсилання військ європейських країн до України. У відповідь Олаф Шольц категорично заперечив таку можливість. Макрон дуже жорстко парирував:
«Європа явно зіткнулася з моментом, коли потрібно не бути боягузами».
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус відповів, що коментарі Макрона
«не допомагають вирішити проблеми, які ми маємо, коли справа доходить до допомоги Україні».
Німецький Кільський інститут, який оцінює національні внески у допомогу Україні, вважає Францію явним відстаючою ланкою із 640 мільйонами євро військової допомоги порівняно з Німеччиною, яка надала або пообіцяла 17,7 млрд євро.
Французи заперечують ці цифри та стверджують, що вони натомість дають справді важливу зброю.
«Франція обрала оперативну ефективність у своїй військовій допомозі Україні: обіцяйте те, що можете виконати, виконуйте те, що обіцяєте»,
— нещодавно заявив міністр збройних сил Себастьян Лекорню.
Саме через цю напруженість у стосунках з союзниками Макрон відклав візит до України, повідомляє видання.
“Рішення про відкладення було прийнято, щоб дати час для переговорів із союзниками, які принесуть «відчутні результати» для України, сказав французький дипломат на умовах анонімності”,
– пише Politico.
При цьому офіційні особи в уряді Туска підтримали жорстку риторику Макрона, а міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський нещодавно заявив, що присутність військ НАТО в Україні не є немислимою.
Високопоставлений німецький чиновник сказав, що від перемовин у п’ятницю, метою яких є надіслати новий сигнал про єдність, не очікується жодних конкретних рішень чи оголошень.