Сенат США слідом за Палатою представників ухвалив законодавчий пакет щодо частини державного бюджету США, який передбачає повне фінансування низки міністерств та відомств, повідомляє Комерсант український з посиланням на The Hill.
Голосування, яке дозволило уникнути загрози нового шатдауну, відбулося 8 березня.
Підтримали законодавчий пакет 75 сенаторів, 22 висловилися проти. Таким чином, верхня палата Конгресу у США ухвалила пакет в останній день перед можливим шатдауном – після того, як Палата представників витратила місяці в пошуках компромісів.
Нинішній пакет законопроєктів передбачає бюджетне фінансування частини федеральних установ на загальну суму близько $460 млрд. Документи відправлені на підпис президенту Байдену.
Іншу частину бюджетних законопроєктів Конгрес США має ухвалити до 22 березня, коли завершується термін дії резолюції про тимчасове продовження фінансування уряду в умовах відсутності ухваленого держбюджету США.
Спікер Палати представників, республіканець Майк Джонсон та голови ключових комітетів працюють над створенням нового проєкту пакета допомоги Україні, пише NBC News.
На думку політиків, альтернативний проєкт пройде Конгрес без відштовхування консерваторів, які виступають проти подальшого фінансування України.
Наразі розробка знаходиться на попередній стадії і далека від повної реалізації. Однак республіканці, хочуть бути готовими ухвалити документ, як тільки Конгрес затвердить бюджетні закони.
За словами двох джерел, голосування буде перенесено на квітень з огляду на заплановану двотижневу перерву у роботі Конгресу наприкінці березня.
Вказується, що республіканці пропонують виділити частину невоєнної допомоги у виді кредиту. При цьому, відповідно до цього плану, економічна допомога уряду України та підтримка його довгострокових зусиль щодо відновлення країни також залежатиме від кредиту. Пропонується як заставу використати конфісковані США російські активи.
Затримка з фінансуванням допомоги Україні
Конгрес США з осені 2023 року не може погодити законопроєкт про військову допомогу Україні. Президент Джо Байден запропонував конгресменам законопроєкт про національну безпеку на суму понад 100 мільярдів доларів, включно із 61 мільярдом на допомогу Києву.
Документ не погодили республіканці, які хочуть включити до законопроєкту посилення прикордонних і міграційних заходів на кордоні США й Мексики.
Президент США Джо Байден заявив, що не підтримає ініційований республіканцями в Палаті представників законопроєкт про допомогу Ізраїлю без урахування потреб України.
13 лютого Сенат США ухвалив законопроєкт, що розблоковує допомогу Україні. Він передбачає допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню на загальну суму в 95,34 млрд дол., з якої 61 млрд дол. передбачено для України.
Тепер законопроєкт має підтримати Палата представників Конгресу США, де республіканці теж відмовляються голосувати за допомогу Україні.