Коли святкуємо: Пасха – 2024

26 Січня 2024 20:15

Свято Пасхи символізує воскресіння Ісуса Христа, яке, згідно із християнською вірою, відбулося на третій день після його смерті. Це одне з головних свят в християнстві, яке відзначається всіма вірянами незалежно від конфесійної приналежності.

Для вірян Пасха є символом спасіння, вічного життя та перемоги над гріхом та смертю. У світлі Пасхальної радості відзначають переродження, надію та віру в божественне відновлення.

Пасха – 2024

Цього року святкування Пасхи в Україні за православним календарем припадає на неділю 5 травня, в той час, як католики святкуватимуть 31 березня. Пасхальні святкування в Україні розпочинаються з Великодньої неділі, коли віряни відвідують церкви для освячення пасок, яєць, м’яса та інших страв.

Одним із основних обрядів є розтрощення крашанок, який символізує Христове воскресіння.

Паска: з посипкою і косами

Незмінним символом цього свята є паска. На сьогодні традиційною вважається паска на дріжджі, з додаванням молока та сметани. Щобільше, в залежності від історичних обставин та традицій, що панують у конкретній родині чи певному регіоні України, наші господині готують два варіанти пасок: солодку з білою глазурʼю та посипкою і паска з косами.

Зазвичай паски випікають у Чистий четвер або у суботу, напередодні самого свята. Крім цього, на святковому столі українців, як правило, можна знайти крашанки, домашню ковбасу, хрін та інші м’ясні вироби, а також кріплене десертне червоне вино.

Однієї зі святкових традицій є навідування у гості до найближчих родичів та до гарних знайомих. Отже, у святковий день Пасхи в Україні відчувається особлива атмосфера віри та взаєморозуміння, а смаки та аромати традиційних страв дарують мільйонам українських родин незабутні враження, відчуття щастя та сімейного затишку.

Існує думка, що у цей світлий та святковий день не можна бути у поганому гуморі, сердитися та сваритися. Важливо також не забувати про заборону прибирати вдома.

Віра Захарова
Редактор