Знижений кредитний рейтинг США потягнув за собою фондовий ринок
19 Травня 09:32
19 травня 2025 року фондові ринки США відреагували різким падінням на рішення рейтингового агентства Moody’s знизити кредитний рейтинг Штатів з найвищого Aaa до Aa1, повідомляє «Комерсант Український» з посиланням на Bloomberg.
Ф’ючерси на індекс S&P 500 впали на 1%, а на Nasdaq 100 — на 1,3%.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Рейтинг – не визначальний, але важливий фактор
Причиною зниження рейтингу став зростаючий бюджетний дефіцит США, який, за оцінкою агентства, не демонструє ознак скорочення. Moody’s приєдналося до Fitch Ratings та S&P Global Ratings, які раніше також знизили рейтинг найбільшої економіки світу нижче найвищого рівня.
Хоча Moody’s визнає значну економічну та фінансову міць США, агентство вважає, що ці фактори вже не повністю компенсують погіршення фіскальних показників. Міністр фінансів Скотт Бессент применшив занепокоєння щодо державного боргу США та інфляційного впливу тарифів, заявивши, що адміністрація Трампа налаштована на зниження федеральних витрат та зростання економіки.
Дохідність 10-річних казначейських облігацій США зросла на три базисні пункти до приблизно 4,50%, а 30-річних — на чотири базисні пункти до 4,99%. Аналітики Wells Fargo прогнозують подальше зростання дохідності на 5-10 базисних пунктів у відповідь на зниження рейтингу.
Аналітики вказують, що це рішення посилить “зростаюче занепокоєння щодо втрати винятковості США” і зробить неамериканські активи привабливішими для глобальних інвесторів, які вже переорієнтовуються з американських акцій на інші ринки, зокрема європейські.
США втратили довіру
Зниження рейтингу відбувається на тлі торговельної війни президента Трампа, яка порушує давно встановлені партнерські відносини та змушує переглядати торговельні угоди. Також триває обговорення нових податкових скорочень, які не мають достатнього фінансового забезпечення.
Президент Європейського центрального банку Крістін Лагард зазначила, що нещодавнє падіння долара відносно євро, хоч і здається нелогічним, відображає “невизначеність і втрату довіри до політики США” серед певних сегментів фінансових ринків.
Експерти припускають, що зниження рейтингу може вказувати на те, що інвестори вимагатимуть вищої дохідності за казначейські облігації. Хоча американські активи зростали після попередніх знижень від Fitch та S&P, цього разу ринок може відреагувати інакше, оскільки статус казначейських облігацій США та долара як “безпечної гавані” стає менш певним.
На азійських ринках також спостерігається падіння індексів, незважаючи на те, що промислове виробництво Китаю в квітні зросло швидше, ніж очікувалося, що свідчить про стійкість другої за величиною економіки світу.
Тим часом Китай скоротив свої запаси казначейських облігацій США в березні, і Великобританія замінила його на позиції другого за величиною закордонного власника цих цінних паперів.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко