Заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма найближчим часом може залишити свою посаду.
За словами співрозмовника Комерсант український, питання про звільнення Шурми назрівало давно – з того часу, коли його брата Олега Шурму та інше близьке оточення підозрювали у веденні бізнесу, повʼязаного з альтернативною (сонячною) енергетикою на окупованих територіях.
«Хоча тоді СБУ не вдалося підтвердити факти бізнесового колаборанства з ворогом, але певна недовіра до Ростислава на тлі ряду інших гучних скандалів все одна залишалася весь цей час. Хоча Шурма типу вважається людиною Андрія Єрмака та три роки відповідає за економічний напрямок, але між ними теж не все так гладко останнім часом» – коротко резюмував співрозмовник .
Натомість видання Forbes з посиланням на власні джерела повідомляє, що на місце
Шурми, ймовірно, призначать нинішнього міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна.
Хто такий Ростислав Шурма
Народився у 1983 році у місті Львів. Свого часу закінчив Київський національний економічний університет за спеціальністю «Економічна теорія», Національний університет «Києво-Могилянська академія» за спеціальністю «Економіка і підприємництво».
У 2003-2005 роках працював фінансовим менеджером в компанії “Procter and Gamble Eastern Europe”.
У 2003-2005 роках працював фінансовим менеджером в компанії “Procter and Gamble Eastern Europe”.
З 2006 року працював у групі “Метінвест”. Очолював управління стратегії, працював фінансовим директором Макіївського металургійного заводу, фінансовим директором дивізіону сталі та прокату “Метінвест”, заступником директора металургійного дивізіону “Метінвест”.
У 2010 році був обраний депутатом Донецької обласної ради 6 скликання від “Партії регіонів” 76-м номером у списку як член партії.
У 4 скликанні Верховної Ради був помічником-консультантом на громадських засадах народного депутата Ігоря Шурми, який є його батьком.
З 2012 року генеральний директор ПАТ “Запоріжсталь”. Був членом наглядової ради ММК ім. Ілліча, головою наглядової ради заводу “Промет” (Болгарія), членом ради директорів “Метінвест-Траметал” (Італія).
У 2015 році балотувався до Запорізьких обласної та міської рад першим кандидатом від “Опозиційного Блоку”. Від обох набутих мандатів відмовився за власним бажанням. Того ж року став головою Запорізької регіональної партійної організації “Опозиційного Блоку”.
Того ж року народний депутат 8-го кликання Ігор Артюшенко звертався до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова із депутатським запитом щодо ймовірного підкупу виборців та використання адміністративного ресурсу з боку Шурми та екскандидата на посаду Запорізького міського голови Буряка.
У 2019 році балотувався до Верховної Ради від партії “Опозиційний Блок” 6-м номером у списку як член партії.
Того ж року зробив внесок до виборчого фонду Олександра Вілкула на 893 000 грн. Також відомо, що він задонатив 1,45 млн грн Дніпропетровській обласній організації партії “Опозиційний блок”.
У 2021 році, згідно з Указом Президента України, був призначений членом Наглядової ради ДК “Укроборонпром”.
У тому ж році був позаштатним радником Офісу Президента.
У 2023 році став членом наглядової ради Нафтогазу.
Що відомо про Олександра Камишіна
Народився 2 липня 1984 року в місті Черкаси.
У 2005 році закінчив НТУУ “Київський політехнічний інститут” за спеціальністю комп’ютерні науки та Міжнародний університет фінансів при КПІ за спеціальністю фінанси.
У 2006-2008 роках працював аудитором ЗАТ “Klynveld Peat Marwick Goerdeler Аудит”.
У 2008-2012 роках працював економістом аналітичного відділу Dragon Capital Томаша Фіали.
У 2009-2012 роках був заступником гендиректора з економічної безпеки, а згодом гендиректором ПАТ “Карлівський машинобудівний завод”.
У 2010 році був обраний депутатом Карлівської райради (Полтавська область) від “Партії регіонів” (позапартійний).
У 2012-2018 роках обіймав посаду інвестиційного менеджера ПАТ ”Систем кепітал менеджмент” (SCM) Ріната Ахметова. Одночасно був членом наглядової ради компанії Portinvest.
У 2014 році разом зі своїми бізнес-партнером Миколою Нестеренком запустив AgTech Farm — фонд, який інвестує в стартапи з розробки агротехнологій. У 2016-му заснував Grano Group, до якої входять сім операційних агрокомпаній, елеватор і земельний банк на 10 тис. га.
У 2020-2021 роках — керуючий партнер Fortior Capital, що спеціалізується на інвестиціях в інфраструктуру й агросектор. Продав свою частку компанії після призначення в “Укрзалізницю”. Водночас інші компанії, які належать Камишіну (Grano Group, AgTech Farm і Latifundist Media), перейшли в незалежне управління.
У серпні 2021 року призначений в.о. голови правління АТ “Укрзалізниця”. . У березні 2022 року був призначений на постійній основі на чотири роки. До цього працював радником міністра інфраструктури Олександра Кубракова.
27 лютого 2023 року подав у відставку з посади голови правління “Укрзалізниці”, заявивши про плани очолити Офіс з євроінтеграції “Укрзалізниці” в Європі. Після звільнення був призначений позаштатним радником президента, але пробув на посаді менш як 20 днів.
21 березня 2023 року призначений Міністром з питань стратегічних галузей промисловості. У квітні указом президента уведений до Ставки Верховного Головнокомандувача.
Скільки заступників має голова Офісу президента
Станом на 3 вересня 2024 року керівник Офісу президента Андрій Єрмак має наступних заступників:
- Юлію Соколовську;
- Ігоря Брусила;
- Олену Ковальську;
- Ігоря Жовкву;
- Олексія Кулебу;
- Романа Машовця;
- Миколу Точицького;
- Ірину Мудру;
- Олега Татарова.