З 1 жовтня, з урахуванням 10% військового збору від розміру мінімальної заробітної плати, ФОПі 1,2 та 4 груп додатково мають сплачувати 710 грн на місяць. З січня 2025 – 800 грн. “КУ” розбирався, яких ще змін чекати для платників податків після набуття чинності законопроєкту №11416-д.
Керуючий партнер Адвокатського Об’єднання “Віннер Партнерс” Сергій Литвиненко в ексклюзивному коментарі Комерсант український зазначає, законопроєкт покликаний зміцнити економіку України.
“Метою законопроєкту є удосконалення окремих норм Податкового кодексу України та створення у період дії воєнного стану умов для належного забезпечення функціонування економіки, а також належного наповнення дохідної частини бюджету шляхом надходження податкових платежів”, – Сергій Литвиненко
Водночас досліджуючи зміст законопроєкту, юристи розуміють, що податкові зміни суттєві.
“Вже можемо зробити висновки, що з 1 жовтня 2024 року для бізнесу в цілому та зокрема для фізичних осіб-підприємців — платників єдиного податку першої та другої групи (ФОП 1 і 2 груп) очікуються суттєві податкові зміни, які вплинуть на їхню фінансову діяльність та податкові зобов’язання”, – Сергій Литвиненко
Як і коли платити військовий збір
Голова Комітету НААУ з питань інвестиційної діяльності та приватизації, керуючий партнер Evrika Law Андрій Шабельніков в ексклюзивному коментарі Комерсант український звертає увагу на ще одну важливу деталь.
“ФОП 1,2 та 4 груп повинні будуть сплатити військовий збір не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники можуть здійснити сплату військового збору авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року”, – Андрій Шабельніков
Шабельніков також зазначає, підвищення військового збору з 1,5% до 5% для зарплат працівників може спричинити додатковий фінансовий тягар для ФОП, які використовують найману працю.
Військовий збір встановлюється з 1 жовтня 2024 року та буде діяти по 31 грудня року, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан.
Як пояснюють підвищення податків у владі
Голова Комітету Верховної Ради з питань податкової політики Данило Гетманцев пояснив необхідність підвищення податків. Мовляв, якщо в бюджеті бракує коштів на основний видаток, фінансування армії, то кожен громадянин України повинен долучитися до її підтримки.
«Тобто всі, ми з вами, будемо сплачувати більше на 3,5% від власного доходу для того, щоб профінансувати армію. Якщо говорити про суперечки, то мені здається, тут суперечки можуть бути тільки від лукавого”, – Данило Гетманцев
Крім цього, законопроєкт передбачає підвищені податки на надприбутки банків, з яких держава планує отримати 27 млрд грн. Це стане можливим завдяки оподаткуванню доходів банків, що зберігають кошти в депозитних сертифікатах.
Автор — Анастасія Федор