ЗМІ назвали ім’я бізнес-партнера Тетяни Крупи: що про нього відомо (фото)

29 Жовтня 16:29

Журналісти дізналися про ще одного спільника керівниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи, яку підозрюють у хабарництві. Про це повідомляє Комерсант українськийКомерсант Український із посиланням на “Главком”.

“Бізнес-партнером” Тетяни Крупи виявися експосадовець Фонду державного майна України Олександр Візір. Нараз він відомий як виконавчий директор Громадської Спілки “Розумні електромережі України”.

Візір, як з’ясували медійники, вже кілька років поспіль володіє компаніями, які виробляють, розподіляють та торгують електроенергією. Всі вони мають одних і тих же бенефіціарів, що й енергетичні компанії родини Крупи.

Зокрема, ТОВ «Енергія-Актив 2018» належить Візіру і Тетяні Іванівні Гребенюк. Остання також володіє хмельницькою компанією «Енергія плюс- ХМ», що входить у холдингову компанію «Енергія Поділля», власниками якої є ТОВ «Солар-Інвест» родини Крупи.

Крім того, Олександру Візіру належить і ТОВ «Віб Ессетс». Воно володіє корпоративними правами ТОВ «Єтр-Спектр», де директором та власником спільно з Візіром значиться згадана вище афільована до Крупи Тетяна Гребенюк.

Що відомо про Олександра Візіра

Олександр Сергійович Візір народився в місті Дніпропетровськ. Візір закінчив у 2009 році факультет міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка. Чоловік одружений на Наталії Візір. Вона — методистка тренінг-центру іноземних мов “Епоха” та мовний коуч. У подружжя двоє дітей: син Ярослав і дочка Анна.

Після закінчення університету влітку 2009 року Візір став юрисконсультом в інвестиційно-будівельній компанії “Столиця”. Через півтора року Олександр перейшов до юридичної компанії “Саєнко Харенко”. 

З листопада 2010 по липень 2011 року він працював над проєктами в галузі будівництва, займався питаннями злиття і поглинання, юридичною експертизою об’єктів нерухомого майна та пов’язаних з ними активів, роботою над проєктами IPO і євробондів, а також роботою над реалізацією сільськогосподарських проєктів.

Наступним місцем роботи Олександра стала мережа готелів Reikartz Hotels and Resorts. Протягом року, з липня 2011 по липень 2012 року, він обіймав посаду головного юрисконсульта. 

У квітні 2015 року Візір став заступником начальника управління правового забезпечення Київської міської ради. У березні наступного року він перейшов до Фонду державного майна. До листопада 2019 року Олександр обіймав посади заступника директора департаменту – начальника управління корпоративних прав та директора департаменту управління державними підприємствами та корпоративними правами держави.

У вересні 2016 року Олександр увійшов до складу правління “Одеського припортового заводу” та “Центренерго”. На платній основі він був помічником народного депутата VIII скликання Верховної Ради Ігоря Кононенка з Блоку Петра Порошенка.

У березні 2020 року Візір став виконавчим директором громадської спілки “Розумні електромережі України”. 

З квітня по грудень 2023 року він значився на посаді заступника начальника Центральної служби приладів обліку та метрології ПАТ “Черкасиобленерго”. На початку 2024 року Візір став керівником громадської організації “Асоціація енергоефективності та енергозбереження”.

Востаннє Олександр Візір подавав електронну декларацію про свої доходи у грудні 2020 року. На той час він обіймав посаду заступника начальника управління правового забезпечення діяльності Київської міської ради.

Згідно з декларацією, Візір володіє квартирою у 56,7 км м та нежитловим приміщенням у 4,3 кв м у місті Вишгород Київської області. Має рахунки в “Укргазбанку”.

Що відомо про справу Тетяни Крупи

4 жовтня стало відомо, що правоохоронці викрили на незаконному збагачені керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) та її сина, що обіймає керівну посаду в обласному управлінні Пенсійного фонду. Під час обшуків у них знайшли лише готівкою майже 6 млн доларів у різних валютах.

У Тетяни Крупи в робочому кабінеті правоохоронці знайшли 100 тис. доларів, низку підроблених медичних документів, списки ухилянтів із прізвищами та фіктивними діагнозами. До слова, Під час слідчих дій посадовиця намагалась позбутися частини грошей, викинувши дві сумки з пів мільйоном доларів через вікно.

Встановлено, що всі ці статки Тетяна Крупа та її син Олександр не внесли до своїх щорічних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави.

Чиновникам готують підозри у шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах або організованою групою, легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, за попередньою змовою групою осіб у великих розмірах, декларуванні недостовірної інформації та незаконного збагачення (ч.5 ст.190, ч.2 ст.209, ч.2 ст.366-2, ст.368-5 КК України). Санкція статей передбачає позбавлення волі до 12 років з конфіскацією усього майна.

Мало того, під час обшуку у будинку Тетяни Крупи знайшли не лише велику кількість готівки, але й вартісні ювелірні прикраси. Зокрема — годинник Rolex та сережки від Dior.

Зауважимо, що днями стали відомі нові подробиці у справі Тетяни Крупи. У тексті ухвали Печерського райсуду щодо арешту Крупи (чиновниці обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у сумі 500 млн грн) йдеться про солідні заощадження сім’ї посадовиці, які лежали у закордонних банках і не були відображені в електронній декларації за 2023 рік.

Ідеться про $590 тис. (або 21,5 млн грн за курсом НБУ на час операції), які Тетяна Крупа перерахувала на рахунок польського банку Pekao (Bank Polska Kasa Opieki).

Крім того, чоловік посадовиці Володимир Крупа зберігав кошти у польських банках. Всього нараховано 11,3 тис. євро і $1,2 млн. Він також не вніс до декларації дружини перелічені кошти.

Нагадаємо, що правоохоронці затримали та повідомили про підозру у незаконному збагачені керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи, у якої вилучили майже 6 мільйонів доларів.

Мандровська Олександра
Редактор