Житомирський лікеро-горілчаний завод продають. Скільки просять

9 Квітня 13:21

11 квітня Фонд держмайна планує провести онлайн-аукціон з приватизації Єдиного майнового комплексу державного підприємства «Житомирський лікеро-горілчаний завод». Про це повідомили у фонді, інформує Комерсант український.

Реєстрація на участь триватиме до 10 квітня включно, торги пройдуть у системі «Прозорро.Продажі». Стартова ціна – 101 090 395 гривень.

До складу об’єкта приватизації входять 147 одиниць нерухомого майна (будівлі, споруди) загальною площею 24320,5 м². Також є 1457 одиниць рухомого майна.

Серед умов приватизації:

– погашення боргів із заробітної плати та перед бюджетом протягом 6 місяців;

– недопущення звільнення працівників підприємства з ініціативи нового власника чи уповноваженого ним органу протягом 6 місяців з дня переходу до нього права власності.

Долучитись до участі в онлайн-аукціоні з приватизації Житомирського лікеро-горілчаного заводу можна за посиланням.

Ринок виробництва спирту в Україні демонополізують

У грудні 2019 року Президент Володимир Зеленський підписав закон, який скасовував держмонополію на виробництво спирту. А 1 липня 2020 року набув чинності закон про лібералізацію виробництва та обігу спирту.

Вже у вересні 2020 року Фонд держмайна почав продавати спиртзаводи. 10 грудня в Україні з’явився перший приватний спиртзавод. Його власником стала компанія «ЛВН Лімітед» (ТМ Nemiroff). Вона заплатила в казну 55 млн грн.

На той час з 78 державних спиртових заводів ДП Укрспирт та Концерну Укрспирт: 22 знаходились в незадовільному стані і не відповідали технічним вимогам, 43 – взагалі стояли без роботи тривалий час. На утримання всього цього господарства держава витрачала близько 100 млн грн щорічно.

У 2024 році план приватизації було перевиконано у 2,5 рази

Як повідомили у Фонді держмайна, в 2024 році уряд поставив перед Фондом завдання залучити 4 млрд грн до бюджету і передати на приватизацію 301 об’єкт. Фонд перевиконав план у 2,5 рази, продавши 377 об’єктів приватизації. Основна частина доходу – 85% – надійшла від продажу корпоративних прав та єдиних майнових комплексів.

Результат приватизації 2024 року приблизно в 3,14 разу вищий, ніж результат 2023-го. На це вплинули не лише старт великої приватизації, а й збільшення надходжень від малої – це 3,5 млрд грн без урахування санкційних об’єктів, на які припали 136,05 млн грн.

Найбільші доходи від приватизації зафіксовані в Києві – 7,5 млрд грн. Значною мірою – завдяки продажу об’єктів великої приватизації та найдорожчого лоту малої приватизації – готелю «Козацький» (400 млн грн).

Крім готелю “Козацький” було ще шість лотів, проданих за ціною понад 100 млн грн. Серед них – ДП “Івано-Франківський котельно-зварювальний завод” (ціна продажу – 320 млн грн), ДП “Київське експериментальне протезно-ортопедичне підприємство” (165 млн грн), пакет акцій – 50% статутного капіталу – ПАТ “Машинобудівне виробниче об’єднання “Оріон” (120 млн грн).

До малої приватизації у 2024 році додалася велика. Це продаж об’єктів, вартість активів яких більша за 250 млн грн. Першими такими проданими активами стали готель “Україна” в Києві (його придбало ТОВ “Ола файн” за понад 2,5 млрд грн при стартовій ціні 1,047 млрд грн) та АТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія”, одне із світових лідерів ринку видобування титанових руд (продане за 3,94 млрд грн компанії “Цемін Україна”).

Що цими днями продає Фонд держмайна

Окрім продажу Житомирського лікеро-горілчаного заводу на цей тиждень у Фонду держмайна заплановано ще 24 приватизаційних аукціони. Продаються об’єкти у Вінницькій, Сумській, Одеській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Запорізькій, Рівненській,  Харківській, Черкаській, Львівській,  Хмельницькій, Житомирській, Івано-Франківській, Київській областях та м. Київ.

Минулого тижня відбулось 19 успішних аукціонів. Понад 22 млн гривень – такою є сума переможних ставок на цих приватизаційних аукціонах.

Також на цей тиждень заплановано 69 аукціонів з суборенди державних земельних ділянок сільськогосподарського призначення у межах проєкту Земельний банк. Торги – в електронній торговій системі Prozorro.Продажі. Загальна площа ділянок – 3 010,66 гектарів.

Василевич Сергій
Редактор