Згортання політики різноманітності DEI дійшло до Disney
12 Лютого 10:30
Disney змінює свої програми різноманітності, рівності та інклюзії (DEI), щоб більше зосередитися на бізнес-результатах. Про це з посиланням на інсайдерську інформацію повідомив Axios, передає Комерсант український.
Компанія вносить суттєві зміни у свою політику DEI. Зокрема, Disney переміщує та змінює застереження щодо контенту, які вона почала публікувати для певних творів у 2020 році.
Що зміниться
У вівторок вранці головна директорка компанії з персоналу Соня Коулман окреслила працівникам, як зміняться зусилля Disney у сфері DEI.
Починаючи з цього фінансового року, Disney замінить фактор ефективності “Різноманітність та інклюзія”, який використовувався для оцінки компенсації керівників, на новий – “Стратегія талантів”. Новий фактор включає концепції зі старого фактора “Різноманітність та інклюзія”, але більше зосереджений на тому, як цінності сприяють успіху бізнесу.
Disney також відмовляється від своєї суперечливої ініціативи Reimagine Tomorrow та відповідного веб-сайту, який використовувався для висвітлення історій та талантів з “недостатньо представлених спільнот”. Сайт, який критикували консерватори, був замінений у грудні оновленим розділом на корпоративному веб-сайті Disney та на внутрішньому веб-сайті компанії.
Компанія перейменувала свої “Бізнес” групи підтримки працівників (BERGs) на групи “Приналежності”. Ця трансформація, яка розпочалася минулого року, покликана підкреслити роль цих груп у зміцненні спільноти працівників та покращенні досвіду роботи.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Попередження про контент
Хоча це не було оголошено, однак джерела підтвердили, що Disney також оновлює формулювання попереджень про контент, які з’являються перед певними творами на їхніх стрімінгових сервісах, і переміщує їх у розділ деталей цих творів.
Розважальний гігант прибирає попередження про контент, які автоматично відтворюються перед деякими старими фільмами на Disney+, такими як “Дамбо” та “Пітер Пен”, що попереджають глядачів про “негативні зображення та/або неправильне поводження з людьми чи культурами”.
Натомість скорочене попередження в розділі деталей тепер читатиметься так:
“Ця програма представлена в оригінальному вигляді і може містити стереотипи або негативні зображення”.
Понад 100 років Disney пишався тим, що є сімейним брендом, який не втручається в політику. Однак компанія опинилася в центрі політичної уваги, коли губернатор Флориди Рон ДеСантіс розпочав публічну боротьбу проти компанії через її опозицію до закону Флориди “Не кажи гей”.
У 2022 році на посаду генерального директора компанії повернувся Боб Айгер, який зробив пріоритетом повернення до оригінальних цінностей компанії.
“Наша головна місія має полягати в тому, щоб розважати, а вже потім через наші розваги продовжувати позитивно впливати на світ. Я дуже серйозно ставлюся до цього. Ми не повинні керуватися повісткою, ми маємо керуватися розвагами”,
– сказав він на щорічних зборах акціонерів компанії 2023 року.
Зусилля Айгера приносять результати. Рейтинг репутації Disney серед республіканців значно зріс минулого року порівняно з 2023 роком, згідно зі щорічним опитуванням Axios Harris 100 щодо репутації брендів.
Disney став провідним дистриб’ютором у північноамериканському прокаті в 2024 році завдяки успіху кількох сімейних франшиз, таких як “Думками навиворіт 2” та “Моана 2”.
Згортання політики DEI?
Вказані зміни водночас є менш значущими порівняно з тими, що запровадили інші компанії зі списку Fortune 500 останніми тижнями.
Раніше про скорочення подібних програм заявили інші технологічні гіганти. Так, Meta (материнська компанія Facebook) у січні повідомила про припинення своїх програм DEI, включаючи програми найму, навчання та вибору постачальників. Компанія навіть пішла на такий радикальний крок, як вилучення гігієнічних тампонів з чоловічих туалетів.
Amazon також заявив про “згортання застарілих програм та матеріалів”, пов’язаних з представництвом та інклюзією. Про подібне рішення заявили в McDonald’s.
Чи не останнім значимим гігантом, який поки що не заявив про коригування політики DEI, залишається Netflix. Компанія відома максимальним представленням на екрані людей різних рас та представників ЛГБТ-спільноти, що часто піддається критиці. До прикладу, чимало глядачів критикують рішення на кшталт того, що англійську королеву Шарлоту в історичному серіалі “Бріджертони” зіграла темношкіра акторка.
Несприйняття “інклюзійної лихоманки”, яка охопила США у попередні роки, було однією з характерних рис трампістського руху, та одним із ключових елементів виборчої кампанії Дональда Трампа. Значна частина американського суспільства вважає, що політика DEI є штучно нав’язаною їм та не відповідає реальному стану справ у суспільстві. Вони вважають, що “недостатньо представлені спільноти” отримують незаслужені преференції у низці аспектів суспільного життя, які, насправді, не відповідають їхньому вкладу у суспільний розвиток.
Одним із перших рішень Трампа на посаді Президента США у 2025 році була заборона наймати працівників авіакомпаній за принципом різноманітності.