Жінки можуть бути мобілізовані після базової військової підготовки: що передбачає новий законопроєкт
3 Грудня 2024 23:54
3 грудня Верховна Рада України підтримала законопроєкт №12076, який дозволяє жінкам ставати на військовий облік та проходити базову військову підготовку за бажанням. Закон також передбачає обов’язковий облік для жінок із медичною освітою і змінює порядок обліку чоловіків. Цей крок є частиною реформи військового обліку в Україні, однак викликає занепокоєння щодо можливої мобілізації жінок, які добровільно пройдуть базову підготовку, повідомляє «Комерсант Український»
Що передбачає законопроєкт
Згідно з документом, жінки, які є придатними до служби за станом здоров’я та віком і бажають пройти базову військову підготовку, будуть ставатися на військовий облік перед початком навчання. Після завершення підготовки, звільнені з військової служби жінки будуть вважатися військовозобов’язаними.
Крім того, законопроєкт змінює порядок обліку призовників чоловічої статі, зокрема для осіб віком 17 років.
Облік призовників тепер проводитиметься з 1 січня до 31 липня через Єдиний державний реєстр або особисто в територіальних центрах комплектування.
Згідно із законопроєктом, базова військова підготовка для чоловіків віком від 18 до 25 років стане обов’язковою з 1 вересня 2025 року, тоді як для жінок вона буде добровільною. Підготовка відбуватиметься у військових навчальних закладах та центрах Збройних сил України.
Окрема норма закону передбачає обов’язковий облік для жінок із медичною або фармацевтичною освітою. Вони можуть бути призвані на службу або залучені до оборонних робіт за добровільною згодою у випадку воєнного стану.
Що кажуть у Раді
Народний депутат Дмитро Разумков піддав критиці ініціативу щодо мобілізації жінок. Він зазначив, що влада не створила ефективної системи мобілізації чоловіків, а тепер намагається поширити мобілізацію на жінок.
Разумков підкреслив, що жінки, які вирішили пройти базову військову підготовку, можуть бути мобілізовані:
“Влада провалила нормальну мобілізацію чоловіків, не створила адекватної системи рекрутингу, а тепер намагається протягнути мобілізацію жінок. Сьогодні в Раді був прийнятий у першому читанні дуже небезпечний законопроект №12076. Він передбачає, що жінки, які пройшли базову військову службу, будуть братися на військовий облік військовозобʼязаних. Це означає, що будь-яка жінка, яка за власним бажанням пройшла таку службу, може бути мобілізована!”
Він також додав, що влада намагається приховати цей момент, сподіваючись, що суспільство не помітить змін, які можуть вплинути на тисячі жінок по всій країні.
“Розуміючи, як у суспільстві буде сприйнято ініціативу мобілізації жінок, влада «заховала» таку лазівку в законопроекті щодо «особливостей взяття громадян України на військовий облік», мабуть, думаючи, що цього ніхто не помітить!”, – заявив Разумков.
На думку Разумкова, ці зміни можуть призвести до того, що жінки, які добровільно вирішили підвищити свої знання або отримати базові навички оборони, можуть бути змушені виконувати обов’язок:
“І ця норма може торкнутися тисячі жінок по всій країні. Тих, хто колись вирішив підвищити свої знання, отримати базові навички оборони чи просто зробити свій внесок у захист держави добровільно. Це тепер може перетворитися на обов’язок!”
Дмитро Разумков також підкреслив, що в Збройних силах України вже служить понад 68 тисяч жінок, і багато з них активно беруть участь у бойових діях. За його словами, влада замість того, щоб створювати Міністерство єдності, такими рішеннями лише сприяє виїзду українських жінок з країни.
“З одного боку, влада створює «Міністерство єдності», а з іншого – своїми відверто шкідливими, диверсійними рішеннями, спонукає ще більше українок виїжджати з держави назавжди!”, – резюмував нардеп.
Україну хочуть розділити на 9 статистичних макрорегіонів, аби працювати з програмами Євросоюзу. Про це написав на своїй сторінці у Facebook народний депутат Віталій Безгін, передає [komersant]. Такий крок — це частина адаптації до стандартів Європейського Союзу (NUTS). Він спрямований на покращення регіонального управління та ефективніше використання європейських фінансових інструментів.
Україна входить до трійки найбільших експортерів меду у світі — попри війну, втрату територій, логістичні проблеми і тепер ще й обмеження з боку Євросоюзу. Торік з країни вивезли рекордні обсяги продукції — понад 85 тисяч тонн. Однак за цією цифрою стоїть не лише праця бджолярів, а й ціна війни, зруйнованої інфраструктури та політики сусідів, що
На фоні можливого неврожаю це може серйозно вдарити по дрібних фермерах і остаточно добити стратегічну культуру, яка колись годувала пів світу. Колись Україна входила до трійки найбільших експортерів гречки. Сьогодні ми ледь покриваємо власний попит, а експортний потенціал майже втрачено. Про те, як росія монополізувала світовий ринок, чому гречка — культура ядерного
Голова Офісу Президента України Андрій Єрмак повідомив про підготовку до оголошення конкурсу на розробку літієвого родовища "Добра" в Кіровоградській області. За його словами, це може стати першим проєктом у межах співпраці зі Сполученими Штатами Америки, інформує [komersant]. "Радий бачити, що процес іде та результати наших зустрічей у Вашингтоні тиждень тому перетворюються
Цього тижня нас очікують цікаві астрономічні події, які можуть вплинути на ваші довгострокові плани і повʼязані з ними рішення. Стаціонарний Сатурн, який готується до ретроградного руху наприкінці тижня, а також стаціонарний Нептун, що почне свій ретроградний рух на початку липня, створять умови для більш ясного сприйняття реальності. Це період, коли ілюзії та стан невизначеності розсіюватимуться,
Обмін, який мав би стати приводом для радості, став болючим свідченням жорстокості, з якою Росія поводиться з українськими полоненими. У суботу, 14 червня, в Україну повернулися чергові звільнені військові. Але кадри зустрічі — не лише про героїзм, а й про катастрофу. Багато з тих, хто вижив у полоні, повертаються без кінцівок, із ампутаціями, в інвалідних