У четвер, 26 вересня, Землю знову накрила магнітна буря. Про це повідомляє Комерсант український з посиланням на сайт відстеження космічної погоди SpaceWeather.
Сьогодні геомагнітне поле неспокійне, спостерігаються коливання невеликої сили з К-індексом 3. Зазвичай таку слабку бурю можуть відчути тільки дуже метеозалежні люди.
Що таке магнітна буря та чому вона виникає
Магнітні бурі – це тимчасові збурення магнітного поля Землі, спричинені сплесками сонячної активності, такими як корональні викиди маси або сонячні спалахи. Вони виникають, коли потужні викиди заряджених частинок (плазми) від Сонця взаємодіють з магнітосферою Землі. Ці потоки сонячної плазми можуть змінювати форму та напрямок магнітного поля Землі, викликаючи збурення та магнітні бурі.
Під час магнітних буревіїв частинки сонячної плазми взаємодіють з верхніми шарами атмосфери Землі, що призводить до утворення яскравих північних сяйв на високих широтах.
Як магнітна буря впливає на здоров’я
Геомагнітні збурення атмосфери впливають на людей наступним чином:
- магнітні поля впливають на біоелектричні процеси в організмі, що може призводити до порушення сну, зниження працездатності та дратівливості;
- у людей із серцево-судинними захворюваннями бурі можуть провокувати загострення, підвищувати артеріальний тиск, спричиняти почастішання пульсу, аритмію, болі в серці та збільшувати ризик серцевих нападів та інсультів;
- можуть впливати на нервову систему і спричиняти головні болі, мігрені, запаморочення, дратівливість, безсоння, підвищену тривожність та інші неприємні відчуття;
- багато людей під час геомагнітного шторму скаржаться на слабкість, втому, апатію, біль у суглобах і м’язах, задишку, а часом навіть на нудоту і блювоту.
Що потрібно робити під час магнітної бурі
Щоб покращити своє самопочуття під час магнітною бурі та зберегти здоров’я, лікарі радять:
- намагатися лягати спати та прокидатися в один і той самий час;
- виділяти час для відпочинку та розслаблення протягом дня;
- прогулятися на свіжому повітрі;
- віддати перевагу легкій, багатій на вітаміни та мінерали їжі;
- обмежити споживання занадто жирних, гострих або пряних продуктів;
- пити чисту воду для підтримання водного балансу в організмі;
- займатися легкими фізичними вправами (йога, пілатес, піша прогулянка);
- приймати контрастний душ, який поліпшить кровообіг.