Зеленський розповів, хто захищатиме енергетичну інфраструктуру взимку
15 Жовтня 2024 19:41
У захисті енергетичної інфраструктури активну участь братиме українська авіація. Таку заяву 15 жовтня зробив президент України Володимир Зеленський, передає «Комерсант Український».
“Усі рівні захисту енергетичної інфраструктури: інженерний, засобами РЕБ та силами ППО. Активну участь братиме наша авіація. Також ухвалили рішення щодо посилення ППО в прикордонних і прифронтових регіонах”, – сказав Зеленський.
Він додав, що також заслухав доповідь командувача Повітряних сил щодо ППО: збиття ракет і дронів, а також наша система РЕБ. Разом із ним Володимир Зеленський обговорив формат посилення ППО, і вже знайшов певні рішення щодо “шахедів” і деяких видів ракет.
“Доповідав сьогодні і керівник «Нафтогазу» Чернишов – щодо накопичення газу в сховищах, відповідних питань захисту інфраструктури. Всі елементи підготовки до зими: електрика, газ, вугілля – те, на що ми розраховуємо, те, до чого готуємось, і те, в чому потребуємо допомоги партнерів, – абсолютно чітко визначено”, – додав президент України.
Нагадаємо, що у вівторок глава держави провів енергетичну Ставку. Головне питання — комплексна підготовка України до зими. У процесі Володимир Зеленський заслухав доповіді всіх, хто задіяний у процесі: Нафтогазу, Укренерго, міністерств енергетики, внутрішніх справ, розвитку громад та територій, Повітряних сил, обласних військових адміністрацій.
Підготовка України до зими: що відомо
Під час засідання уряду 15 жовтня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль окреслив три ключові напрями для того, щоб узимку в усіх домівках було світло і тепло.
Перший напрям — це підготовка інфраструктури. Готовність житлових будинків на сьогодні понад 99%. Кількість шкіл, садочків та лікарень, готових до проходження зими, теж наближається до 100%. Понад 18 тис. котелень та 4,8 тис. центральних теплових пунктів перебувають на стадії готовності до подачі тепла.
Другий напрям – це накопичення ресурсів. Наразі маємо в газосховищах понад 12,2 млрд куб. м блакитного палива без урахування резервного запасу газу на митному складі, а також 3,1 млн тонн вугілля. Цього достатньо для проходження зими. Усі 9 енергоблоків АЕС, що підконтрольні Україні, наразі працюють.
Третій напрям підготовки до зими — це створення децентралізованої генерації. Працюють ініційовані Урядом програми енергетичної стійкості. Кредити під 0% для громадян, позики для ОСББ під програму ГрінДІМ, кредити «5-7-9%» для малого та середнього бізнесу, пільгові кредити від «Фонду декарбонізації України» для комунальних підприємств та громад. Загалом банки вже видали різним категоріям позичальників кредитів на 2 млрд грн.