Зеленський розповів, чого Україна очікує від США

20 Лютого 01:20
ВІДЕО

Президент Володимир Зеленський під час свого вечірнього звернення наголосив на важливості підтримки міжнародних партнерів у боротьбі України за свободу та незалежність. Зокрема, він підкреслив, що Київ розраховує на єдність Європи та прагматичний підхід з боку Сполучених Штатів Америки, повідомляє Комерсант український

Зеленський зазначив, що майбутнє України залежить від згуртованості союзників та їхньої рішучої підтримки.

“Я розраховую на українську єдність, на нашу українську хоробрість, на наші відносини з партнерами, і на нашу єдність Європи, і на прагматизм Америки – Америки, якій потрібен успіх так само, як і всім нам. Успіх об’єднує”, – підкреслив президент.

Глава держави наголосив, що єдність залишається найкращим способом захисту не лише України, а й безпеки всього світу. За його словами, лише спільні зусилля партнерів здатні протистояти агресії та забезпечити мирне майбутнє.

Чіткий вибір: Путін чи мир

Президент також звернув увагу на те, що світ стоїть перед ключовим вибором: підтримати мир або залишитися на боці агресора.

“Майбутнє не з Путіним, а з миром. І це для всіх у світі вибір – і для найсильніших – бути з Путіним чи з миром”, – наголосив Зеленський.

Позиція Трампа щодо України

Під час передвиборчих перегонів Дональд Трамп неодноразово висловлювався про те, що зупинить війну в Україні протягом 24 годин після його вступу на посаду. Цей термін уже сплив.

Також під час виборів ЗМІ поширювали так званий “План Трампа”. Він полягав у тому, що США своїм впливом зупинять війну з урахуванням статус кво. Задля цього Трамп змусить Путіна і Зеленського сісти за стіл перемовин. Якщо на перемовини не погодиться Путін, то США дадуть Україні усю зброю, необхідну для перемоги на полі бою. Якщо ж від перемовин відмовиться Зеленський, то США повністю припинять допомагати Україні.

Цей план, у різних варіаціях, зокрема передбачав, що у росії залишаються тимчасово окуповані нею території, а Україна не вступає до НАТО.

Щоправда, пізніше Трамп немовби трохи “забув” про цей план. Зокрема він озвучував сценарії, за яких змусить росію капітулювати через зниження світових цін на нафту.

Уже після обрання Трампа Президентом США один із його радників Браян Ланза заявив, що Україна має забути про Крим. В оточенні Трампа однак поспішили відхреститися від цієї заяви, і сказали, що Ланза не може говорити від його імені.

Наразі спецпредставник США щодо росії і України Кіт Келлог говорить про 100 днів, протягом яких він хоче досягнути якихось домовленостей. З них 28 днів уже минули. За цей час адміністрація Президента США налагодила контакт із Кремлем, американський посланець літав до Москви, а Трамп поговорив із Путіним по телефону і домовився про зустріч у Саудівській Аравії.

Тим часом в обмін на надану військову підтримку Президент США Дональд Трамп зажадав від України рідкоземельних металів на $500 млрд. Він заявив, що США повинні мати доступ до природних ресурсів України, незалежно від того, чи вдасться Києву досягти мирної угоди з росією. Україна відправила США свій варіант угоди, однак там відкинули його, звинувативши Україну у відмові підписувати угоду і назвавши це рішення недалекоглядним.

На Мюнхенській безпековій конференції представники США заявили, що днями мають відбутися їхні перемовини з росіянами у Саудівській Аравії, однак європейців туде не запрошено.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Дзвенислава Карплюк
Редактор