Зеленський разом із рабинами України запалив ханукальні свічки

25 Грудня 23:22
ВІДЕО

Володимир Зеленський у середу, 25 грудня, разом із рабинами України запалив ханукальні свічки. Про це Зеленський повідомив у соцмережах, інформує Комерсант український

Зазначимо, що сьогодні, 25 грудня, увечері із заходом сонця розпочнеться іудейське свято Ханука, яке цього року триватиме до вечора четверга, 2 січня.

“Сьогодні і Різдво, і початок Хануки. Це дуже добре, що в Україні ми можемо з повагою один до одного відзначати такі свята, спілкуватись, разом жити та бажати різним людям однієї перемоги – перемоги світла над темрявою”, – зазначив Зеленський.

Президент разом із рабинами України запалив ханукальні свічки.

“Саме цю ханукальну менору подарував президент Аргентини Хав’єр Мілей під час інавгурації у грудні минулого року”, – зазначив він.

Зеленський привітав єврейське товариство зі святом. Він побажав усім родинам миру, радості та щедрої долі.

“Нехай ханукія горить у кожній оселі, надає сил та наповнює новими надіями, зміцнює віру через правду та справедливість», – сказав президент.

Ханука

Ханука — єврейське свято, присвячене відновленню Єрусалиму та повторному освяченню Другого Храму на початку повстання Маккавеїв проти імперії Селевкідів у ІІ столітті до нашої ери.

Цього року Ханука, яку також називають святом світла і дива відзначатиметься з 25 грудня 2024 року до 2 січня 2025 року.

Ханука відзначається протягом восьми ночей і днів, починаючи з 25-го дня місяця Кіслева за єврейським календарем, який може відбутися в будь-який час з кінця листопада до кінця грудня за григоріанським календарем.

Ханука набула великого культурного значення серед світських євреїв, оскільки часто відбувається приблизно в той самий час, що й Різдво.

На Хануку заведено влаштовувати святкові застілля з родичами та близькими. Дітям дарують подарунки, а також є звичай допомагати тим, хто цього потребує. При цьому на стіл подають картопляні оладки латкес, пончики суфганійот та різноманітні молочні страви.

У дані часи в цей день дотримувалися певних заборон та обмежень. Так, на Хануку заборонялося оплакувати померлих. Свято слід присвятити живим родичам та друзям.

Під час Хануки не можна дотримуватися дієти або посту.

Дзвенислава Карплюк
Редактор