Зеленський провів засідання Ставки: сценарії розвитку ситуації та оборона України

3 Березня 23:36

Сьогодні, 3 березня, президент України Володимир Зеленський провів чергове засідання Ставки Верховного головнокомандувача. Однією з ключових тем зустрічі стало питання стійкості країни та можливі сценарії розвитку ситуації. Про це Зеленський заявив у вечірньому зверненні, повідомляє Комерсант український

За словами глави держави, Україна працює над тим, щоб забезпечити свою оборону та створити умови для ефективної дипломатії. Головний пріоритет – досягнення справедливого миру.

“Сьогодні ж на Ставці були деякі спеціальні питання нашої державної стійкості – усі можливі сценарії ми опрацьовуємо, опрацьовуємо так, щоб захистити Україну. Базовий сценарій – зберігати позиції та забезпечити умови для правильної дипломатії, для якнайшвидшого завершення цієї війни достойним миром”, – заявив Зеленський.

Президент наголосив, що Україна потребує реальних гарантій безпеки, щоб не допустити повторення агресії в майбутньому.

“Саме відсутність гарантій безпеки для України 11 років тому дала змогу Росії почати з окупації Криму та війни на Донбасі, потім відсутність гарантій безпеки дала змогу Росії розпочати повномасштабне вторгнення, і зараз через відсутність визначених гарантій безпеки саме Росія тримає цю війну в розпалі. І це бачить весь світ, і це визнає весь світ”, – підкреслив глава держави.

Зеленський наголосив, що Україна прагне не нескінченної війни, а справедливого миру, який стане надійним фундаментом для безпечного майбутнього країни.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Позиція Трампа щодо України

Під час передвиборчих перегонів Дональд Трамп неодноразово висловлювався про те, що зупинить війну в Україні протягом 24 годин після його вступу на посаду. Цей термін уже сплив.

Також під час виборів ЗМІ поширювали так званий “План Трампа”. Він полягав у тому, що США своїм впливом зупинять війну з урахуванням статус кво. Задля цього Трамп змусить Путіна і Зеленського сісти за стіл перемовин. Якщо на перемовини не погодиться Путін, то США дадуть Україні усю зброю, необхідну для перемоги на полі бою. Якщо ж від перемовин відмовиться Зеленський, то США повністю припинять допомагати Україні.

Цей план, у різних варіаціях, зокрема передбачав, що у росії залишаються тимчасово окуповані нею території, а Україна не вступає до НАТО.

Щоправда, пізніше Трамп немовби трохи “забув” про цей план. Зокрема він озвучував сценарії, за яких змусить росію капітулювати через зниження світових цін на нафту.

Уже після обрання Трампа Президентом США один із його радників Браян Ланза заявив, що Україна має забути про Крим. В оточенні Трампа однак поспішили відхреститися від цієї заяви, і сказали, що Ланза не може говорити від його імені.

Наразі спецпредставник США щодо росії і України Кіт Келлог говорить про 100 днів, протягом яких він хоче досягнути якихось домовленостей. З них 37 днів уже минули. За цей час адміністрація Президента США налагодила контакт із Кремлем, американський посланець літав до Москви, а у Саудівській Аравії відбулася зустріч перемовників на найвищому рівні. України на цій зустрічі не було.

Тим часом в обмін на надану військову підтримку Президент США Дональд Трамп зажадав від України рідкоземельних металів на $500 млрд. Він заявив, що США повинні мати доступ до природних ресурсів України, незалежно від того, чи вдасться Києву досягти мирної угоди з росією.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Дзвенислава Карплюк
Редактор