Зеленський провів технологічну Ставку: що зміниться у війні дронів
12 Березня 23:41
Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 12 березня, провів чергову Ставку Верховного головнокомандувача, присвячену розвитку безпілотних систем та їхньому використанню на полі бою. Однією з ключових тем стала боротьба з російськими системами радіоелектронної боротьби (РЕБ) та протиповітряної оборони. Про це глава держави повідомив під час вечірнього звернення, інформує Комерсант український
Дрони як стратегічна перевага
Під час засідання військові, урядовці та представники оборонних підприємств обговорили ефективність українських безпілотників, їхні дальні удари та технологічні вдосконалення.
“Провели аналіз використання дронів за останній період: оцінка ударів, результати застосування, визначення найбільш ефективних моделей. До обговорення долучилися військові, урядовці та, головне, виробники безпілотників і зброї. Ми розглянули безліч технічних аспектів, які необхідно доопрацювати”, – заявив Зеленський.
Президент наголосив, що Україна має нарощувати виробництво дронів, що потребує нових контрактів, фінансування та залучення міжнародних інвесторів.
“Наше українське виробництво дронів і постійна модернізація дронів – це одна з ключових частин системи стримування росії, яка потрібна для гарантування безпеки України довгостроково, і також це буде наша міжнародна перевага – те, як ми зможемо експортувати безпеку після цієї війни”, – підкреслив Зеленський.
Протидія російському РЕБ та ППО
Особлива увага була приділена питанням нейтралізації російських систем РЕБ і ППО, які суттєво ускладнюють роботу українських безпілотників.
Президент наголосив, що Україна має посилювати виробництво безпілотників, що вимагає нових контрактів, фінансування та інвестицій з боку міжнародних партнерів. Українські виробники вже представили низку технологічних рішень, які можуть суттєво покращити ефективність дронів на полі бою.
“Ключове – треба збільшувати можливість нашої зброї долати російські РЕБ та протиповітряну оборону”, – зазначив глава держави.
Українські дрони викликають інтерес у світі
Зеленський наголосив, що безпілотні технології, які вже активно застосовуються у війні, привертають увагу міжнародних партнерів. Він підкреслив, що Україна має всі можливості для того, щоб стати одним із лідерів у цій сфері.
“За десять днів ми повернемося до обговорення цього питання, і важливо отримати конкретні відповіді на всі аспекти, які були порушені сьогодні”, – підсумував він.
Президент наголосив, що всі досягнення у сфері безпілотної зброї, реалізовані сьогодні, працюватимуть на безпеку України не лише зараз, а й у майбутньому, зміцнюючи її оборонний потенціал на роки вперед.
Більше коштів – більше дронів
Цього року Міністерство оборони України спрямує на закупівлю дронів понад 110 млрд грн, зокрема, понад 102 млрд грн – через Агенцію оборонних закупівель.
«Якщо у 2023 році Міноборони закуповувало тисячі дронів, а за результатами 2024 року разом із Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України було закуплено понад 1.5 млн дронів, то цього року цифри будуть ще більшими, оскільки спроможності вітчизняного ОПК у 2025 році складають приблизно 4.5 млн FPV-дронів. І Міноборони планує їх всі закупити», – заявив директор Департаменту політики закупівель Міністерства оборони України Гліб Канєвський.
За його словами, на всі плани закупівель на 2025 рік отримано бюджетні кошти і це дозволить якнайшвидше насичувати фронт безпілотними літальними апаратами.
Україна переважає росію у виготовленні FPV-дронів
Як розповів в інтерв’ю для Укрінформу перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк, сфера безпілотників в Україні розвивається проривними темпами і, приміром, в частині виготовлення FPV-дронів Україна на сьогодні переважає російську федерацію.
Він повідомив, що з 24 лютого 2022 року для потреб Сил оборони кодифіковано понад 1300 нових зразків озброєння та військової техніки виробництва українських підприємств. З них найбільша група — БпАК та боєприпаси до них.
Лише торік до використання у підрозділах Сил оборони було допущено понад 250 нових зразків БПЛА різних типів та призначення.