Зеленський оголосив, що США та Україна відновили роботу. Коли зустрінуться президенти?
6 Березня 20:55
Українська та американська команди відновили роботу. Журналісти зʼясували дату запланованої зустрічі.
Цю зустріч анонсував президент України Володимир Зеленський, передає Комерсант український.
За його словами, Київ сподівається, що вона станеться наступного тижня і буде “змістовною”.
Тим часом журналістка Fox News Джекі Гайнріх стверджує, що держсекретар Марко Рубіо, спеціальний посланець США Стів Віткофф, радник президента США з нацбезпеки Майк Волц у вівторок, 11 березня, вирушать до Ер-Ріяда, щоб зустрітися з українцями, зокрема з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком.
Напередодні Волц провів телефонну розмову з Єрмаком про майбутні мирні переговори.
“Ми вже говоримо про подальші заходи зміцнення довіри, які потім передамо росіянам, і перевіримо цю сторону. Це буде жорстка човникова дипломатія, але обидві сторони мають бути залучені. […] Я думаю, що ми рухаємося в позитивному напрямку”, — казав він.
Президент Зеленський заявив, що Україна готова “швидко працювати” для закінчення війни. Для початку він запропонував звільнення полонених, перемир’я в небі та заборону на обстріл цивільної інфраструктури.
Крім того, Зеленський зауважив, що зустріч у Білому домі 28 лютого “минула не так, як передбачалося”. Він запропонував “зробити все правильно”.
Що відбулось під час зустрічі 28 лютого?
28 лютого президент України Володимир Зеленський прибув до Вашингтона, щоб уперше зустрітися з американським президентом Дональдом Трампом у Білому домі. Очікувалося, що Україна та США підпишуть угоду про корисні копалини.
Проте певної миті на зустрічі між Зеленським і Трампом й віцепрезидентом Джей Ді Венсом виникла суперечка щодо російсько-української війни.
Президент України достроково залишив Білий дім, а угоду про корисні копалини не підписали. Після цього Трамп написав, що Зеленський “не готовий до миру”, але додав, що він “може повернутися”, коли змінить свою думку.
Згодом Трамп розкритикував Зеленського за слова про те, що до припинення вогню з росією ще “дуже далеко”. За його словами, це була “найгірша заява”, яку міг зробити український президент.
Після того у США призупинили постачання зброї та передачу розвідувальних даних для України. У Вашингтоні припустили, що відновлення допомоги можна розглянути, якщо будуть організовані мирні переговори.
Тим часом у Лондоні відбувся саміт європейських лідерів щодо війни в Україні, скликаний прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером.
Очільник британського уряду висловив переконання, що бажання президента США Дональда Трампа досягти миру в Україні є щирим, а тому закликав “не сумніватися в цьому ні на мить”.
Стармер також повідомляв, що його країна та Франція працюватимуть з Україною над мирним планом, який потім представлять Вашингтону.
Президент Франції Емманюель Макрон розповідав, що цей план передбачає обмежене “перемир’я в повітрі, на морях і в енергетичній інфраструктурі” на місяць. Однак заступник міністра збройних сил Великої Британії Люк Поллард сказав, що Лондон не погоджував цю пропозицію.