Кабмін ухвалив три важливі рішення для розвитку зеленої енергетики. Про це повідомляє Комерсант український із посиланням на Міністерство енергетики України.
По-перше, урядовці затвердили Національний план дій з відновлюваної енергетики на період до 2030 року та план заходів з його реалізації. Відповідно до нього, частка ВДЕ у валовому кінцевому споживанні енергії у 2030 році становитиме 27%.
По-друге, Кабмін встановив додаткову річну квоту підтримки суб’єктів господарювання, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії на 2024 рік, а також затверджено графік проведення пілотних аукціонів з розподілу квоти підтримки на 2024 рік. Додаткову річну квоту підтримки визначено у розмірі 110 МВт, з яких СЕС – 11 МВт, ВЕС – 88 МВт, з інших видів альтернативних джерел енергії – 11 МВт.
«У системі онлайн аукціонів Прозорро.Продажі восени стартують пілотні «зелені» аукціони з розподілу квоти підтримки виробників електроенергії з альтернативних джерел. У першу чергу — це забезпечить прозорість цього процесу. По-друге, сприятиме переходу до нової моделі підтримки відновлюваної енергетики та залученню інвестицій у цей сектор економіки. Інвестори отримують довготривалу гарантовану підтримку, що дозволить їм залучити кредитні ресурси, створити робочі місця та нові генеруючі потужності», — зазначила перша віцепрем’єр-міністерка України – міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Очікується, що перші об’єкти електроенергетики, введені в експлуатацію за результатами проведення пілотних аукціонів, розпочнуть відпуск електричної енергії в мережу у 2025 році.
Крім того, Кабмін і профільне міністерство затвердили умови проведення конкурсу на будівництво генеруючих потужностей та виконання заходів з управління попитом. Згідно з ними, заплановано будівництво об’єктів на 700 МВт до 2027 року.