Зброя для України: артснаряди від Rheinmetall, бойові модулі від Escribano
14 Травня 10:56
Акціонерне товариство «Укроборонпром» уклало меморандуми про співпрацю з німецьким концерном Rheinmetall та іспанською компанією Escribano. Про це повідомили в Укроборонпромі, інформує «Комерсант Український».
Меморандум з компанією Rheinmetall передбачає можливість створення в Україні ще одного спільного підприємства, яке займатиметься виготовленням артилерійських боєприпасів.
Rheinmetall різнопланово співпрацює з Україною
Першим спільним проєктом було облаштування ремонтного заводу для бронетехніки. Також йшлося про виробництво в Україні за участю німецького концерну бойових машин піхоти Lynx та про можливе будівництво в Україні заводу із виробництва компонентів для зенітних систем.
А у листопаді минулого року українське оборонне відомство, німецький індустріальний гігант Rheinmetall та міжнародна компанія SAR ICEYE підписали контракт щодо використання супутникових даних в інтересах оборони України. В резульаті українські військові отримали доступ до інформаційного ресурсу всього супутникового угруповання ICEYE.
Над чим працюватимуть українці та іспанці
Меморандумом з іспанською Escribano передбачено партнерство з ремонту та обслуговування іспанських бойових модулів, спільну розробку нових зразків такої продукції та її ліцензійне виготовлення в Україні.
Повідомляється, що на підприємствах Укроборонпрому вже триває робота з інтеграції іспанських бойових модулів у бронетехніку радянських зразків.

Що відомо про іспанські бойові модулі
В середині минулого року, як повідомляв Мілітарний, бойовий модуль компанії Escribano Mechanical & Engineering отримали українські бронемашини «Козак-5». Кадри з цим іспанським бойовим модулем навіть показали у відео на facebook-сторінці Президента України.
Бойовий модуль під великокаліберний кулемет може автоматично супроводжувати ціль з урахуванням поправок і вести вогонь у декількох режимах.
Не виключно, що бойові модулі також здатні ефективно боротися з ворожими безпілотниками. У 2023 році іспанська Escribano Mechanical & Engineering успішно демонструвала роботу своїх бойових модулів у роботі проти безпілотників.
Україна за роки війни стала найбільшим у світі імпортером зброї
У період з 2020-го по 2024 роки імпорт основних озброєнь Україною збільшився майже в 100 разів у порівнянні з попередніми чотирма роками. Про це свідчать дані про міжнародне постачання зброї Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI).
Після повномасштабного вторгнення росії у 2022 році щонайменше 35 держав надіслали зброю в Україну. Україна отримала 8,8% світового імпорту зброї у 2020–2024 роках.
Найбільше зброї, що постачається в Україну, надійшло зі США (45%), потім йдуть Німеччина (12%) і Польща (11%). Україна була єдиною європейською державою серед 10 найбільших імпортерів у 2020–2024 роках, хоча багато інших європейських держав значно збільшили імпорт зброї за цей період.