Зарядити електромобіль в Україні стало дорожче: нові ціни

17 Травня 07:24

У більшості операторів мереж електрозарядних станцій в Україні вартість кіловат-години зросла порівняно з квітнем. Подорожчання склало від 50 копійок до однієї гривні. Про це повідомляють експерти Інституту досліджень авторинку, інформує «Комерсант Український»

Фахівці, зокрема проаналізували дані з мобільних застосунків найбільших операторів мереж електрозарядних станцій в Україні, що дозволило зробити висновок щодо здорожчання послуг.

“Середня ціна кіловат-години через АС-порт (зарядний порт змінного струму) складає 15,15 гривні (+0,26 гривні), а через DC порт (порт для швидкої зарядки електромобілів, який використовує постійний струм) — 17,82 гривні (+0,42 гривні)”, — йдеться у повідомленні.

Фахівці також визначили, що близько 40% його резидентів українського автопарку мають акумулятори ємністю понад 50 кВт-год, отже їх сміливо можна відносити до категорії “далекобійних”, або щонайменше до таких, котрі придатні до міжобласних поїздок.

У більшості операторів мереж електрозарядних станцій в Україні вартість кіловат-години зросла порівняно з квітнем.

За спостереженнями фахівців ІДА, вищі тарифи частіше на придорожніх ЕЗС, особливо якщо вони швидкісні (80…100 кВт та більше). Менші тарифи переважно на ЕЗС, котрі розміщені на паркінгах різних бізнесів — готелів, торгових центрів, ресторанів тощо.

Отже, якщо заряджати електроавто виключно на ЕЗС (електрозарядних станціях), фактор економії не зникає: при середньому споживанні 20 кВт-год на 100 км пробігу, така дистанція обійдеться в середньому у 370 грн (+10 грн у порівнянні з попереднім місяцем).

Найменш витратний варіант не надто габаритного легковика з ДВЗ, обладнаного газобалонним обладнанням, витратить (при 12 л/100 км пропан-бунатової суміші) 430 грн. І це ще доволі оптимістичне значення, зазвичай на практиці машини з ГБО потребують більше пального. Бензиновий легковик при 10 л/100 км витратить 550 грн на цю ж дистанцію.

Дзвенислава Карплюк
Редактор

Читають зараз