Заочний арешт Логвинського: нові деталі у справі “Золотого мандарина”

30 Травня 02:41

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду обрала запобіжний захід фігуранту так званої справи «Золотого мандарина». Йдеться про колишнього народного депутата від «Народного фронту» Георгія Логвинського. Про це повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, інформує «Комерсант Український»

Палата розглянула скарги від сторін захисту та обвинувачення на попереднє рішення слідчого судді, який ще 29 жовтня 2024 року відмовився взяти Логвинського під варту. Колишній депутат VIII скликання наразі перебуває за межами України.

Колегія суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду ухвалила рішення на користь прокурора.

Після затримання підозрюваного та доставлення до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя вирішить питання про застосування цього запобіжного заходу.

Рішення набрало законної сили з моменту проголошення та не підлягає оскарженню в касаційному порядку. За даними органу досудового розслідування, вказана особа підозрюється в організації заволодіння та легалізації понад 54 млн грн з державного бюджету (ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 КК України).

Нагадаємо, 10 липня 2023 року за дорученням керівника САП прокурор спільно з детективами НАБУ повідомив про підозру в організації заволодіння з держбюджету та легалізації понад 54,179 млн грн колишньому народному депутату України, чинному адвокату, дії якого кваліфіковані за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України. Він став сьомим підозрюваним у межах справи “Золотого мандарина”. Це стало можливим через припинення в екснардепа імунітету, який він мав завдяки родинним зв’язкам із суддею ЄСПЛ.

Оскільки напередодні припинення імунітету екснардеп залишив територію України, про підозру йому повідомили в порядку ст. ст. 135, 278 КПК України.

Що відомо про справу “Золотого мандарина”

Національне антикорупційне бюро підозрює Георгія Логвинського в організації схеми заволодіння 54 млн грн на користь компанії “Золотий мандарин” через можливе введення в оману Європейського суду з прав людини у справі проти України.

Як повідомляє САП, 10 липня 2023 року, за дорученням керівника відомства, прокурор спільно з детективами НАБУ повідомили про підозру в організації заволодіння та легалізації понад 54 млн грн із держбюджету. Йдеться про події, що відбувалися в період з 2013 по 2016 роки. Саме тоді, за даними слідства, екснардеп розробив і реалізував шахрайську схему, ввівши в оману Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ).

Фіктивна фірма ТОВ “Золотой Мандарин Ойл”, яка була підконтрольною учасникам схеми, подала до ЄСПЛ заяву нібито через невиконане з 2009 року рішення українського суду про стягнення з ПАТ “Київенерго” боргу. Сума вимог — понад 54 мільйони гривень.

Проте, як з’ясувалося, на момент звернення:

  • підприємство вже мало борги перед державним “Родовід Банком” на суму понад 70 млн грн;
  • його майно та рахунки були заблоковані;
  • права вимоги до “Київенерго” були відступлені іншій фірмі, і “Золотий мандарин” вже отримав за це гроші;
  • директор фірми перебував під слідством за шахрайство.

Ці факти були приховані від ЄСПЛ.

Втеча з країни та маніпуляції з декларацією

Після передачі справи до ЄСПЛ колишній народний депутат домовився з керівництвом Міністерства юстиції України, яке сприяло укладенню декларації про “дружнє врегулювання”. Таким чином, держава визнала відповідальність за нібито невиконане рішення суду у спорі між двома приватними компаніями.

На підставі цієї декларації було здійснено виплату з держбюджету — 54,179 млн грн, які згодом були відмиті через конвертаційні центри.

Арешт і міжнародний розшук

Оскільки перед припиненням імунітету (який екснардеп мав як родич судді ЄСПЛ) він залишив Україну, повідомлення про підозру було здійснено заочно — відповідно до статей 135 та 278 Кримінального процесуального кодексу України.

Раніше у цій справі вже були повідомлені про підозру шістьом особам — їм вручили змінені повідомлення з оновленими обставинами та кваліфікаціями. Слідство триває.

Дзвенислава Карплюк
Редактор

Читають зараз