Деякі союзники України почали обговорювати можливість припинення повномасштабної війни. Однак є побоювання, що такий крок може призвести до передчасного припинення вогню і мати негативний вплив на Київ, передає Комерсант український із посиланням на Bloomberg.
Офіційні особи дедалі серйозніше розглядають питання про те, як можна здійснити припинення бойових дій на практиці.
Представники західних країн заявляють, що рішення про переговори має ухвалювати сама Україна, і жодного тиску на президента Зеленського не чиниться. Однак український лідер публічно заявляє, що будь-які територіальні поступки будуть несправедливими, і росія не збирається стримувати свої вимоги та цілі. У зв’язку з цим, перспектива реальних переговорів все ще залишається далекою.
Своєю чергою деякі офіційні особи прагнуть знайти дипломатичне рішення для виходу з глухого кута. Зеленський має намір домогтися членства в НАТО і ЄС, економічних і безпекових угод, а також отримання більш передового озброєння. Однак є побоювання, що після будь-якої угоди російський президент Володимир Путін може використати найменші послаблення у своїх інтересах. Крім того, Зеленському буде складно підписати угоду, яка передбачає територіальні поступки, доки росія не змінить свою мету повного підпорядкування України.
Деякі союзники України вважають, що після виборів новий президент отримає більше політичної свободи для укладення угоди. При цьому виникають питання щодо продовження підтримки України з боку США та посилення крайніх правих сил у Європі.
Як пише Bloomberg, різні думки серед західних урядів викликані погрозами ескалації з боку путіна в разі використання Україною зброї проти російського тилу. Деякі прихильники дипломатичного рішення вважають, що погрози путіна можна усунути цим шляхом, тоді як інші хочуть збільшити постачання зброї.