Забруднення, яке потрапило в річки Сейм та Десна з цукрового заводу в Курській області, дісталося Київської області.
Про це заступник голови Державного агентства водних ресурсів України Ігор Гопчак розповів у етері телемарафону 15 вересня, передає Комерсант український .
За словами Гопчака, забруднення зафіксували за 336 км від впадіння по річці Десна між селами Літки та Рожни у Броварському районі. Спостерігаються перші зміни кольору води.
Однак основна концентрація забруднення розташована в Чернігівській області між селами Остер та Максим, наголосив Гопчак.
Напередодні у Міністерстві захисту довкілля зазначали, що забруднення, яке рухається Десною до Київської області, менш концентроване, ніж було на початку в річці Сейм та у точках відбору води на Чернігівщині.
На ранок 14 вересня у відібраних пробах питної води в контрольних точках централізованого водопостачання Києва перевищень не виявили.
За даними “Київводоканалу” та оцінками науковців, очисні споруди столиці повинні впоратися із забрудненням у разі його доходження до точок водозабору.
Тож якість води у кранах споживачів не зміниться та відповідатиме вимогам Державних санітарних норм і правил, підкреслили у відомстві.
А втім, у Міндовкіллі додали, що може погіршитися запах води. Для його усунення “Київводоканал” заготовив 120 тонн пилоподібного активованого вугілля. Це дозволить усунути органічні забруднення та неприємні запахи.