Міністерство оборони України розробило нові процедури виконання польотів для тактичної авіації ЗСУ, засновані на стандартах НАТО. Про це повідомляє Комерсант український з посиланням на пресслужбу Міноборони.
Зазначається, що наказ, який затверджує Прийнятні методи відповідності (AMC) та керівний матеріал (GM) до методичних рекомендацій “Процедури льотної експлуатації літаків тактичної авіації”, містить вказівки, пояснення та тлумачення, розроблені Головним управлінням державної авіації України. Вони допоможуть безпечно експлуатувати повітряні судна тактичної авіації вітчизняних та західних зразків.
У відомстві додали, що спеціально створена робоча група в Повітряних силах ЗСУ вже займається впровадженням нових стандартів.
У Головному управлінні державіації планують розробити ще чотири комплекти таких процедур для інших родів авіації, включаючи безпілотні літальні апарати.
“Наша тактична авіація має нові процедури виконання польотів відповідно до стандартів НАТО, що посилить спроможності ЗСУ. Рухаємося вперед і робимо усе можливе, щоб Збройні сили України мали перевагу на полі бою”, – зазначив перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.
Зазначимо, що Головне управління державної авіації України є уповноваженим органом Міністерства оборони, що відповідає за реалізацію державної політики в галузі державної авіації та захисту суверенітету України як у мирний час, так і в особливий період.
Додамо, що Україна отримала першу партію винищувачів F-16 від західних союзників.
Президент Володимир Зеленський 4 серпня підтвердив, що західні літаки F-16 прибули в Україну. Під час заходів до Дня Повітряних сил два літаки пролетіли в небі, і ще два стояли за спиною Зеленського.
The Economist повідомив, що Україна отримала перші десять з можливих 79 літаків F-16 в останній день липня. Очікується, що до кінця 2024 року Україна матиме у своєму розпорядженні 20 таких винищувачів. Проте експерти наголошують, що цієї кількості може бути недостатньо для суттєвого впливу на хід бойових дій.
Однак, за даними The New York Times, яке посилається на американських посадовців, ситуація ще гірша — цього року Україна зможе використати на полі бою не більше 10 таких винищувачів.
Ключовою проблемою є нестача підготовлених пілотів. За інформацією американських джерел, лише близько 20 українських пілотів, як очікується, будуть здатні керувати F-16 до кінця цього року. Враховуючи, що кожен літак потребує щонайменше двох пілотів, це обмежує кількість боєздатних машин до приблизно 10 одиниць.
F-16 для України
США очолили Коаліцію спроможностей з розвитку Повітряних сил України в керуванні багатоцільовими винищувачами F-16. Співголовами стали Нідерланди і Данія.
У серпні минулого року Данія і Нідерланди пообіцяли надати Україні 61 винищувач F-16. Але 20 серпня 2023 року президент України Володимир Зеленський після переговорів з прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте заявляв, що Україна загалом отримає 42 американських винищувачі F-16.
Для того, щоб постачання почалося, було необхідно, щоб українські пілоти та обслуговуючий персонал пройшли навчання, а Україна підготувала інфраструктуру. Як повідомляв , у травні перша група українських пілотів завершила навчання на F-16 в США та вирушила до Європи.
Хоча перші літаки вже прибули, справа не рухатиметься швидко і надалі. Так, Бельгія планує передати Україні 30 літаків до 2028 року.
Загалом Україні обіцяють вже понад сотню F-16, але колись.