Міністерство цифрової трансформації України найближчим часом планує запуск проєкту “Е-резидент”, що надасть можливість іноземцям відкривати рахунки та займатися бізнесом в Україні. Про це повідомив Віцепрем’єр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передає Комерсант український з посиланням на Інтерфакс-Україна.
“За кілька днів запустимо електронне резидентство, як в Естонії, але з кращими умовами. Виходимо на ще один рівень конкуренції з країнами, на ІТ-арені будемо презентувати”,
– сказав Федоров.
Міністр додав, що йдеться не просто про послугу, а про створення окремої екосистеми. Вона дозволить підприємцям з різних країн не лише відкривати бізнес онлайн в Україні, але й сплачувати податки.
Міністр також розповів про інші ініціативи, над якими працює держава, зокрема організацію пілотного проєкту зі статичного інтернету та впровадження 5G в Україні.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Що таке е-резидентство
Раніше повідомлялося, що уряд затвердив механізм отримання е-резидентства в Україні, проєкт якого розроблявся Мінцифри з 2019 року. Е-резидентство є спеціальним статусом для іноземних громадян в Україні, який забезпечує доступ до інформаційно-консультаційних сервісів, спрощує отримання адміністративних послуг та укладення цивільно-правових угод. Окрім цього, статус дозволяє дистанційно засновувати бізнес в Україні.
На початковому етапі підприємці зможуть реєструватися лише у формі фізичної особи-підприємця (ФОП). Водночас у перспективі буде створено можливість реєстрації юридичних осіб у формі товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ).
Мінцифри уточнило список країн, підприємці з яких стануть першими е-резидентами. До цього списку увійшли Словенія, Індія, Пакистан і Таїланд.
З 1 квітня 2023 року набув чинності закон, який вносить зміни до Податкового кодексу та кількох інших законів, що регулюють оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів. Під час роботи в Україні е-резиденти будуть сплачувати податок у розмірі 5% від доходів у межах ліміту для ФОП 3-ї групи, а понад ліміт — 15%, але тільки за контрактами, що стосуються експорту послуг.
Також з 1 квітня Національний банк України дозволив е-резидентам відкривати поточні рахунки в українських банках, що реалізовано згідно з законом від 6 жовтня 2022 року “Про особливості оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів”.