Южаніна: Кабмін насправді не збільшив фінансування для військових частин
30 Жовтня 10:55Народна депутатка України та членкиня фінансового комітету ВРУ Ніна Южаніна заявила, що у 2024 році бюджетна підтримка військових частин не збільшиться, попри заяви уряду щодо збільшення надходжень від так званого «військового ПДФО (податку на доходи фізичних осіб)». Про це вона написала у соцмережах, повідомляє Комерсант український
Учора представник Кабміну в парламенті Тарас Мельничук повідомив, що внесено зміни до постанови КМУ від 23.01.2024 №69 «Деякі питання фінансування матеріально-технічного забезпечення військових частин Збройних Сил, інших військових формувань» з метою реалізації положень ЗУ N 3978-IX «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» щодо фінансового забезпечення сектору безпеки і оборони».
“Доповнено постанову новими положеннями задля врегулювання питання спрямування у січні поточного бюджетного періоду головним розпорядникам на матеріально-технічне забезпечення військових частин військових формувань залишку коштів спеціального фонду державного бюджету, що утворився на кінець попереднього бюджетного періоду, джерелом формування якого були надходження 10/18 відсотків частини податку на доходи військовослужбовців”,
– написав він у Telegram.
Низка ЗМІ проінтерпретувала це повідомлення так, що уряд збільшує частку військового ПДФО, яка піде на матеріально-технічне забезпечення Сил оборони, з 10% до 18%.
За словами ж Южаніної, документ ухвалений на виконання закону про зміни до держбюджету на 2024 рік, але його положення не гарантують підвищення фінансування для потреб військових формувань.
Южаніна наголосила, що розподіл «військового ПДФО» у 2024 році виглядає так:
- з 1 січня по 30 вересня 2024 року 75% надходжень спрямовуватимуться до спеціального фонду держбюджету, 25% — до загального фонду;
- з 1 жовтня по 31 грудня 2024 року пропорція змінилася на 41% і 59% відповідно.
“А отже, з 1 жовтня по 31 грудня 2024 року 18% надходжень від сплати ПДФО, що зараховуються до спецфонду держбюджету і спрямовуватимуться військовим частинам Збройних Сил України, інших військових формувань на матеріально-технічне забезпечення, ДОРІВНЮЄ 10%, що зараховувались до спецфонду держбюджету з 1 січня 2024 року по 30 серпня 2024 року і спрямовувались військовим частинам”,
– написала депутатка.
Тому повідомлення про те, що уряд “збільшив” ПДФО для військових частин, за її словами, не відповідають дійсності.
Южаніна зазначила, що можливе збільшення частки «військового ПДФО» до 30% для військових частин може бути розглянуте лише в держбюджеті на 2025 рік.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
ПДФО і військо
Восени минулого року Верховна рада України вилучила “військовий” та “силовий” податки на доходи фізичних осіб (ПДФО) з бюджетів громад на користь центральної влади в спеціальний державний бюджет, ухваливши законопроєкт №10037.
Таким чином, податок, який раніше належав місцевим громадам, з початку 2024 року перерозподіляють між Державною службою спеціального зв’язку, Міністерством оборони України, Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості, військовими та ін.
Однак, як виявилося, станом на липень цього року держава не спрямувала на потреби ЗСУ більш ніж половину “військового” ПДФО. Про це свідчать дані Мінфіну, які надало міністерство на запит Асоціації міст України.
Комерсант український розбирався у цій ситуації в матеріалі Неефективне використання чи законодавча колізія: що відбувається з “військовим” ПДФО.