Європейський центробанк попередив про ризикованість акцій, пов’язаних зі штучним інтелектом

22 Листопада 17:21

Європейський центральний банк підготував огляд фінансової стабільності, у якому оцінив ризики, починаючи від війн і тарифів і закінчуючи прогалинами в банківській системі, та їх вплив на фінансову систему Європи. Про це повідомляє Reuters, інформує Комерсант українськийКомерсант Український.

Подібний документ Європейський центральний банк готує двічі на рік. У “свіжому” огляді, зокрема міститься попередження, адресоване інвесторам, які вкладають кошти в акції, пов’язані зі штучним інтелектом. Йдеться про “бульбашку”, яка може раптово луснути, якщо райдужні очікування інвесторів не справдяться.

Центральний банк 20 країн, які використовують євро, зазначає, що фондовий ринок, особливо в Сполучених Штатах, стає все більш залежним від кількох компаній, які сприймаються як бенефіціари буму штучного інтелекту.

“Ця концентрація серед кількох великих компаній викликає занепокоєння щодо можливості зростання цін на активи, пов’язані зі штучним інтелектом”, – заявили Європейському центробанку.

Крім того, як вважають у ЄЦБ, в контексті глибоко інтегрованих глобальних ринків акцій це вказує на ризик несприятливих глобальних переливів, якщо очікування щодо прибутків цих компаній не виправдаються.

“Враховуючи відносно низькі обсяги ліквідних активів і значну невідповідність ліквідності в деяких типах відкритих інвестиційних фондів, дефіцит готівки може призвести до вимушеного продажу активів, що може посилити корегування цін на активи в бік зниження”, – наголосили у Європейському центробанку.

Про які ще ризики йдеться в огляді Європейського центробанку

Серед інших ризиків у ЄЦБ звертають увагу на те, що зона євро є вразливою до більшої фрагментації торгівлі – основного джерела занепокоєння для політиків та інвесторів після того, як Дональд Трамп переміг на президентських виборах у США на початку цього місяця.

Новообраний президент зробив тарифи ключовим елементом своїх виступів перед виборцями під час кампанії, і кілька політиків заявляли, що ці заходи, якщо їх запровадити, зашкодять зростанню в єврозоні.

ЄЦБ також зазначає, що уряди єврозони, зокрема Італія та Франція, будуть запозичувати під значно вищі відсоткові ставки протягом наступного десятиліття, посилюючи потребу в розумній фіскальній політиці.

Василевич Сергій
Редактор