Єврейська община Дніпра у справі “Привату”: чи відмивала кошти?
25 Березня 18:21
Учора, співзасновник групи “Приват” Олексій Мартинов публічно звинуватив своїх колишніх партнерів, Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, у відмиванні величезних сум “через благодійний фонд однієї з релігійних організацій міста Дніпро”. Сьогодні на ці звинувачення відреагувала “Дніпропетровська єврейська громада”, заявивши, що спростовує звинувачення. Як було насправді видання Комерсант український розбиралося за допомогою матеріалів справи “ПриватБанку”, зокрема, відповідних судових ухвал, що доступні в Реєстрі судових рішень.
Заява Мартинова
Олексій Мартинов свого часу був партнером арештованого сьогодні Ігоря Коломойського та розшукуваного ДБР Геннадія Боголюбова по так званій бізнес-групі “Приват”. Сьогодні Мартинов став опонентом колишніх бізнес-друзів та робить публічні викривальні заяви про них уже на постійній основі. Чергова пролунала вчора.
“Мені стало відомо про зухвалу шахрайську оборудку, яку протягом кількох років здійснювали мої недоброчесні партнери Боголюбов і Коломойський. Вони використовували благодійний фонд однієї з релігійних організацій міста Дніпро, у якому були засновниками, для відмивання коштів, викрадених у держави. Загалом через цей фонд відмито понад п’ять мільярдів гривень”, – заявив Мартинов.
Заява Єврейської громади Дніпра
І хоч Мартинов не назвав конкретно ані саму релігійну організацію, ані ім’я її фонду, сьогодні все стало очевидним.
Зокрема, на офіційному сайті Єврейської громади Дніпра з’явилася “Заява Благодійного фонду щодо безпідставних звинувачень”.
У ній йдеться про те, що “Благодійний фонд “Дніпропетровська єврейська громада” з багаторічною історією та бездоганною репутацією”, нібито став “об’єктом спекуляцій”.
“У ЗМІ з’явилися безпідставні звинувачення на адресу фонду з посиланням на заяви бізнесмена Олексій Мартинова. Нам невідомі мотиви цих публікацій, так само, як і причини подібних заяв Олексія Мартинова. Ця особа не має жодного відношення до діяльності благодійного фонду. За майже 30 років роботи фонду нам вдалося допомогти десяткам тисяч людей. Ми пишаємося результатами нашої роботи. Ми готові до будь-яких перевірок і будемо всебічно допомагати правоохоронним органам”, – йдеться в заяві далі.
Дані слідства з матерілів справи “ПриватБанку”.
Очевидно, що правого чи винуватого у цій історії гучних звинувачень в підсумку мають визначати правоохоронці та суди. Однак з Ухвал суду по справі “ПриватБанку” можна пересвідчитися в тому, що в них фігурує «Об`єднана єврейська община України».
Згідно з даними порталу “ОпенДата”, власниками і засновинками общини є “ЧЛЕНИ ОБЩИНИ” – “ЄВРЕЙСЬКІ ГРОМАДСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ОБ’ЄДНАННЯ”. І серед їх переліку наявний, власне, згаданий вище “Благодійний фонд “Дніпропетровська єврейська громада”.
За даними Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України, зокрема, «Об`єднана єврейська община України» була в переліку ТОВок та ФК через які відмивалися кошти АТ КБ «ПриватБанк».
Загалом мова про понад 5,8 млрд грн, які врешті, за версією слідства, були виведені за кордон.
«…безготівкові кошти у сумі 5 877 765 263,20 грн. на рахунку Номер_1 , який відкритий Особа_4 (Ігоря Коломойський, – ред.) в АТ КБ «ПриватБанк», легалізувати (відмити) шляхом їх перерахунку в адресу ТОВ «ФК Дніпро» (код СДРПОУ 32813827) на рахунок Номер_2 , власний рахунок Особа_4 (код Номер_3 ) Номер_4 , в адресу «Об`єднана єврейська община України» (код ЄДРОПОУ 21661668) на рахунок Номер_5 , ТОВ «Протон-21» (код ЄДРПОУ 31672893) на рахунок Номер_6 , АТ КБ «ПриватБанк» (МФО 14360570) на рахунок Номер_7 , ТОВ «Юбі» (код ЄДРПОУ 38204981) на рахунок Номер_8 , ТОВ «ФК Гамбит» (код ЄДРПОУ 30458125) на рахунок Номер_9 , ПАТ «НПК-Галичина» (код ЄДРПОУ 00152388) на рахунок Номер_10 , шляхом поповнення власного карткового рахунку Номер_11 в АТ КБ «ПриватБанк», а також банківського рахунку Номер_12 в AT «Айбокс Банк» (МФО 322302) з подальшим перерахуванням коштів на рахунки компаній-нерезидентів Marks and Sokolov LLC (США), Hughes Hubbard and Reed LLP (США), Fieldfisher LLP (Велика Британія), Nomea law firm (Швейцарія), відкриті у відповідних закордонних банках», – йдеться в ухвалі Шевченківського райсуду.
Відповідна ухвала стосується провадження БЕБ, в якій Ігор Коломойський вже отримав підозру.