ЄС запроваджує мита на товари зі США. Що відомо ?
12 Березня 18:56
Європейський Союз введе дзеркальні мита на американські товари на €26 мільярдів. Вони почнуть діяти з квітня.
Про це повідомила Європейська комісія, передаєКомерсант український з посиланням на Reuters.
Таким чином ЄС відреагує на 25-відсоткові мита, запроваджені адміністрацією Дональда Трампа на весь імпорт сталі та алюмінію. Вони набувають чинності з 12 березня.
Список товарів зі США, на які поширюватимуться мита, охоплює віскі, мотоцикли, човни, а також промислову і сільськогосподарську продукцію: сталь і алюміній, текстиль, пластмаси, побутову техніку, яловичину, мʼясо птиці, яйця, молочні продукти, цукор і овочі.
“Комісія шкодує про рішення США ввести такі тарифи, вважаючи їх необґрунтованими й такими, що підривають трансатлантичну торгівлю і завдають шкоди бізнесу і споживачам, часто призводячи до підвищення цін”, — зазначили в Єврокомісії.
Уже зараз ЄС розпочне двотижневі консультації щодо вибору інших категорій продуктів.
Однак у Євросоюзі наголошують на готовності до перемовин, тому що вважають такі мита обтяжливими для економік блоку і Штатів.
Що відомо про запровадження мита Трампом?
20 січня 2025 року президент США Дональд Трамп анонсував з 1 лютого запровадження 25% мита на імпорт із Мексики та Канади. У відповідь Канада запровадила 25% митний тариф на товари із США. Потім США відклали мита з Канади та Мексики, проте тільки на місяць.
4 лютого Китай оголосив про запровадження нових тарифів на американський імпорт у відповідь на нові мита США на китайські товари. Китай запроваджує 15% тарифи на імпорт вугілля та зрідженого природного газу зі США, а також 10% мита на імпорт нафти та інших американських товарів, зокрема автомобілів та сільськогосподарської техніки.
10 лютого Трамп підписав укази про підвищення тарифів на весь імпорт сталі та алюмінію до 25% без винятків. Вони стосуються усіх країн і почнуть діяти з 12 березня. Підписуючи укази, Трамп заявив, що це “велика справа – зробити Америку знову багатою”.
В Єврокомісії наголошували, що запровадження тарифів було б незаконним та економічно контрпродуктивним, особливо з огляду на “глибоко інтегровані виробничі ланцюги, які ЄС і США створили через трансатлантичну торгівлю та інвестиції”.