ЄС дає задню: Apple і Meta можуть уникнути максимальних штрафів через страх перед Трампом
28 Березня 14:38
Європейський Союз планує пом’якшити санкції проти Apple та Meta в рамках нового Закону про цифрові ринки, намагаючись уникнути загострення відносин з США та Дональдом Трампом. Про це з посиланням на Financial Times повідомляє Комерсант український.
Що не подобається Єврокомісії
Щодо Apple тривають два основні розслідування:
- розслідування щодо практики App Store, яка забороняє спрямовувати користувачів за межі платформи;
- розслідування щодо веббраузера, за яким у Єврокомісії є претензії до дизайну екрану вибору.
Meta очікує штраф через примусову модель згоди на відстеження даних. Зараз Meta змушує користувачів погоджуватися на відстеження їхніх даних або платити за підписку, щоб не бачити реклами.
Такі дії є частиною стратегії Брюсселя щодо обмеження домінування технологічних гігантів у цифровій економіці. Новообрана Європейська комісія раніше демонструвалапринциповість у дотриманні нового закону.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Євросоюз дає задню
Втім, за інформацією Financial Times, компанії можуть отримати менші штрафи, незважаючи на потенційну можливість стягнення до 10% від глобального обороту. Пояснюється це тим, що Єврокомісія начебто має намір зосередитися на впровадженні змін, а не на накладенні величезних фінансових санкцій.
Водночас цьому є й інше пояснення – Євросоюз намагається не ускладнювати і без того непрості стосунки з адміністрацією США. Адже існує ризик негативної реакції з боку Трампа, який раніше критикував подібні заходи, вважаючи їх прихованим оподаткуванням американських компаній та потенційною підставою для введення митних обмежень.
Контекст
Адміністрація Дональда Трампа ввела торговельні обмеження щодо Китаю, Мексики та Канади – трьох найбільших торговельних партнерів США. На товари з Канади та Мексики уряд США наклав ввізне мито у розмірі 25% від вартости цих товарів, а на товари з Китаю – у розмірі 20%. Додатковим митом обкладаються канадські енергетичні товари.
Європейський Союз поки що не потрапив під цей каток повним чином, однак вони його теж зачепили. До прикладу, 25% тарифи США на сталь та алюміній зачепили й ЄС, оскільки Німеччина та Нідерланди входять до десятки найбільших постачальників сталі до Штатів.

Також нещодавно Трамп пригрозив 200% тарифами на французьке вино.
Тож, є підстави вважати, що Трамп тільки й чекає нагоди для запровадження проти ЄС якихось нових, більш відчутних тарифів. У цій ситуації Євросоюз намагається уникнути подальшого підняття градусу напруги.